Były psy i żaba, to teraz czas na koguta. Nowy memecoin rośnie o 29 000% od swojego dołka w kilka dni | Wiadomości | CrypS.

Były psy i żaba, to teraz czas na koguta. Nowy memecoin rośnie o 29 000% od swojego dołka w kilka dni

Jacek Walewski
Meme coin

Pewien inwestor kryptowalut zarobił majątek dzięki nowemu memecoinowi, coq inu (COQ). Sprawie przyjrzał się projekt Lookonchain, czyli narzędzie do śledzenia danych w blockchainie.


Coq inu – koguci memecoin

Wspomniany trader wydał mniej niż 500 USD za zakup coq inu (COQ), memecoina działającego w sieci Avalanche (AVAX).

Zakup pod lupę wzięło Lookonchain. Szczęśliwy inwestor kupił tokeny w dniu 7 grudnia. Skorzystał przy tym ze zdecentralizowanej giełdy DEX Trader Joe. Wymienił AVAX na ponad 4 biliony COQ. W tym czasie jedno COQ notowane było na poziomie około 0,0000000925.

Trader następnie wymienił większość swoich COQ na AVAX i stablecoina USDC. W tym czasie memecoin – delikatnie mówiąc – drożał. Inwestor pomnożył dzięki tej inwestycji w COQ swój kapitał o 4827 razy! Swoje 4,61 biliona COQ zamienił na 32 251 AVAX (1,26 miliona USD) i 259 000 USDC. Obecnie posiada jeszcze 250 miliardów COQ (700 000 USD).

W chwili pisania tego tekstu cena COQ wynosi 0,00000376 USD, co stanowi wzrost o prawie 4000% w porównaniu z chwilą, gdy trader kupił swoje tokeny.

Inny bogaty trader

Lookonchain wskazuje też na innego tradera, który zarobił miliony dolarów, trzymając Wrapped Bitcoin (WBTC) przez ponad pół roku.

Zarabianie pieniędzy często wymaga cierpliwości

– wskazuje firma.

Trader sprzedał swoje WBTC po odczekaniu ośmiu miesięcy. Kupił za 8,67 mln USDC aż 289 WBTC po 29 967 USD, a następnie sprzedał 18 grudnia 230 WBTC (warte już 9,44 mln USD). Obecnie posiada jeszcze 59 WBTC (2,43 mln USD). Jego zysk to ok. 3,2 mln dolarów.

Czy warto inwestować w memecoiny?

W tym momencie warto jednak wejść na temat memcoinów. Czy warto w nie inwestować? Czasami tak, ale warto pamiętać, że przypomina to trochę branie udziału w loterii, a nie poważne inwestowanie. Media i firmy takie jak Lookonchain często piszą o osobach, które zarobiły na takim ruchu spore kwoty. Tyle że na jednego takiego tradera wypada dużo ludzi, którzy stracili swoje oszczędności.

Należy też pamiętać, że memecoiny najczęściej nie mają mocnych fundamentów i są oparte głównie na spekulacji. Nie tworzą np. rynku nowej technologii (jak np. Ethereum), ani nie służą na giełdach jako środek wymiany (jak bitcoin, sparowany z niemal każdą kryptowalutą). Stąd też należy zastanowić się dwa razy, aż zainwestuje się w takie projekty.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.