Te projekty krypto mają spory potencjał do wzrostów. Warto je mieć na oku | Wiadomości | CrypS.

Te projekty krypto mają spory potencjał do wzrostów. Warto je mieć na oku

krypto

Popularna platforma analityczna Santiment przedstawiła zestawienie projektów kryptowalutowych związanych z AI i Big Data, które mają potencjał do wzrostów.


  • Sztuczna inteligencja coraz bardziej się rozwija, a wiele projektów pracuje nad tym, aby wykorzystać ją do zwiększenia wydajności pracy oraz wielu innych procesów,
  • Eksperci z branży blockchain przedstawili kilka kryptowalut powiązanych z projektami AI i Big Data, które ich zdaniem mogą budzić potencjał do wzrostów. 

Te projekty krypto warto obserwować

Eksperci z Santiment opublikowali post na platformie X, w którym przedstawili listę projektów związanych z AI i Big Data, posortowanych według wskaźnika dziennej aktywności rozwojowej z ostatnich 30 dni.

Na pierwszym miejscu znalazł się Oasis Protocol (ROSE). Stanowi on platformę blockchain, której celem jest zrewolucjonizowanie otwartych finansów i wspieranie odpowiedzialnej gospodarki opartej na danych.

Priorytetowo traktuje ona poufność danych w środowisku sztucznej inteligencji i dużych zbiorów danych.

Tuż za nim analitycy wyróżnili NEAR Protocol (NEAR).

Oferuje on skalowalne oraz przyjazne dla programistów środowisko do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Protokół ten stanowi atrakcyjną opcję dla osób chcących wykorzystać moc AI oraz dużych zbiorów danych.

W czołówce znalazł się również The Graph (GRT).

Protokół ten odgrywa kluczową rolę w organizowaniu i uzyskiwaniu dostępu do danych blockchain. Dzięki temu może on ułatwiać rozwój aplikacji związanych ze sztuczną inteligencją oraz dużymi zbiorami danych w różnych sieciach blockchain.

Kolejne projekty na liście to Bittensor (TAO) i Golem (GLM).

Ten pierwszy to zdecentralizowana sieć uczenia maszynowego, która umożliwia programistom tworzenie aplikacji AI i zarabianie na nich. Drugi oferuje natomiast zdecentralizowany rynek mocy obliczeniowej, umożliwiając użytkownikom wynajmowanie niewykorzystanych zasobów.

Możliwości związane z AI i Big Data

Przedstawione projekty reprezentują różnorodne zastosowania zarówno sztucznej inteligencji, jak i dużych zbiorów danych w przestrzeni kryptowalut.

Podczas gdy Oasis Protocol i Bittensor skupiają się odpowiednio na prywatności i uczeniu maszynowym, protokoły NEAR i The Graph zapewniają niezbędną infrastrukturę dla zdecentralizowanych aplikacji (Dapps), ułatwiając rozwój projektów związanych ze sztuczną inteligencją i dużymi zbiorami danych.

Wspomniane projekty, dzięki swojemu unikalnemu podejściu i intensywnej działalności rozwojowej, znajdują się w czołówce skrzyżowania technologii blockchain, AI i Big Data.

W miarę ciągłego rozwoju i realizacji swoich wizji mają one potencjał, aby kształtować przyszłość zarówno Dapps, jak i innowacji opartych na danych.

krypto

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.