Kryptowaluty
Uphold nie wycofa wsparcia dla XRP
Procesor kryptowalutowych płatności Uphold oficjalnie oświadczył, że póki co nie ma zamiaru wycofać wsparcia dla XRP. Platforma wstrzyma się od podjęcia decyzji do czasu rozstrzygnięcia pozwu wniesionego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple Labs. „Uphold zdecydował się kontynuować notowania XRP
OKExChain wchodzi w etap Genesis
Jedna z najbardziej zaufanych giełd kryptowalutowych OKEx uruchomiła sieć mainnet OKExChain i emituje 10 milionów tokenów OKT. Czym jest OKExChain? Platforma OKEx ogłosiła, że uruchamia mainnet OKExChain z 10 milionami tokenów OKT dostępnych dla wczesnych użytkowników. OKExChain ma być pierwszym na świecie projektem blockchain
Zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiąga ATH
Cena Bitcoina w ostatnich tygodniach osiągała imponujące wzrosty. Sztandardowa kryptowaluta wielokrotnie wyznaczała nowe ATH. Teraz okazuje się, że BTC przełamał też kilka kluczowych wzkaźników Twittera. Wg danych analitycznych, zainteresowanie Bitcoinem w mediach społecznościowych osiągnęło nowe ATH. W tweecie z dnia 2 stycznie firma analityczna
Petycja społeczności XRP do Białego Domu
Członkowie społeczności XRP zwrócili się do rządu USA z petycją o uznanie tokena jako waluty, a nie jako papieru wartościowego. Według członków społeczności sprawa sądowa, którą Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła przeciwko Ripple’owi, miała destrukcyjny wpływ na wartość aktywa. Jak możemy przeczytać
Czy DASH oferuje funkcje prywatności? Firma zaprzecza
Ostatni tweet Dash wywołał krytykę wśród społeczności. Krypto twitter twierdzi, że kryptowaluta, która niegdyś reklamowała swoje funkcje prywatności, mięknie w obliczu ewentualnej kontroli regulacyjnej. 1 stycznia amerykańska giełda Bittrex ogłosiła, że wycofa ze swojej platformy trzy kryptowaluty: Monero, Zcash i Dash. #Bittrex Customers: The
Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 31.12]
Po raz ostatni w tym roku – przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek związanych z rynkiem kryptowalut, ich rosnącą adopcją oraz nowymi wykorzystaniami technologii blockchain: Lebrija con Elio W ramach covidowego planu pomocowego, hiszpańska gmina Lebrija w prowincji Sewilla wyemitowała kryptowalutę (stablecoina euro) o nazwie Elio.
Serbia legalizuje kryptowaluty
W ramach zmiany polityki rządu Serbia zezwoli teraz na wydawanie i handel zasobami cyfrowymi oraz usługami powiązanymi. Legalizacja kryptowalut na Serbii, może stać się przykładem dla pozostałych państw, które nie są przychylne tym zasobom. Nowa ustawa otwierająca drzwi firmom kryptograficznym Serbia zmieniła swoje podejście
„Chińska Tesla” ogłasza akceptację BTC i odwołuje to po 2h
GAC NIO, będące spółką join venture producenta aut GAC i firmy NIO, nazywanej chińską Teslą, ogłosiła że zacznie sprzedawać samochody za bitcoiny. O godzinie 10:00, 31 grudnia, na oficjalnym kanale kompanii motoryzacyjnej w serwisie Weibo (chińska wersja Twittera) zamieszczono filmik z zapowiedzią przyjmowania płatności
Pierwszy gracz NFL z pensją w BTC
Profesjonalny gracz National Football League (NFL), Russell Okung został pierwszym graczem w największej zawodowej lidze futbolu amerykańskiego, który otrzymał wypłatę w Bitcoinach. Russell Okung będący obrońcą w klubie Carolina Panthers otrzymuje rocznie 13 mln dolarów. Rok temu w maju gracz NFL opublikował post na
Czy Miami przeznaczy 1% budżetu miasta na BTC?
Burmistrz Miami, Francis Suarez jest otwarty na wypróbowanie nowych metod inwestycji. Na Bitcoina być może zostanie przeznaczony 1% rezerw budżetowych miasta w stanie Floryda. Całe wydarzenie zaczęło się od Tweeta ze strony współzałożyciela Morgan Creek Digital, Anthony’ego Pompliano. Poprosił on użytkowników o przesłanie dalej
