Największe włamanie w historii Twittera!

Nastolatek stojący za oszustwem BTC na Twitterze skazany na 3 lata więzienia

Konrad Juszczyk
Nastolatek stojący za oszustwem BTC na Twitterze skazany na 3 lata więzienia Cyberprzestępczość

Nastolatek z Florydy przyznał się do zarzutów włamania do największych kont na Twitterze (jak konto Elona Muska, Joe Bidena czy Billa Gatesa), aby uruchomić oszustwo kryptowalutowe, które zebrało bitcoiny o wartości około 120,000 dolarów.

Największe włamanie w historii Twittera

Graham Ivan Clark zorganizował zeszłoroczny hack, który wykorzystał największe konta na Twitterze do zebrania BTC. Został on aresztowany po operacji koordynowanej przez FBI, IRS i Secret Service. Śledczy oskarżyli Clarka o bycie mózgiem największego włamania w historii Twittera, ale mówią, że udało mu się to z pomocą dwóch nastolatków (Mason Sheppard i Nima Fazeli) z Orlando i Wielkiej Brytanii, którzy zostali również oskarżeni o ich rzekome role w ataku z 15 lipca.

Clark przyznał się do zarzutów i zgodnie z wyrokiem spędzi 3 lata za kratkami, a następnie 3 lata w zawieszeniu. Jest on traktowany jako młodociany przestępca ze względu na ukończenie 18 lat w styczniu tego roku, z tego powodu uniknął on minimalnej kary 10 lat pozbawienia wolności. Hakerzy przejęli dostęp do takich kont jak: @Apple, @Uber, @coinbase, @Gemini, @binance, @JeffBezos, @BarackObama, @elon_musk, @kanyewest, @JoeBiden, @BillGates i @WarrenBuffett.

Przejął konta sławnych ludzi, ale pieniądze, które ukradł, pochodziły od zwykłych, ciężko pracujących ludzi. – powiedział prokurator stanowy Hillsborough, Andrew Warren w oświadczeniu

Przejęte konta w ataku na Twitter
Posty z przejętych kont na Twitterze

Jak udało się to zrobić?

Według firmy atak socjotechniczny z lipca 2020 roku przez telefon pozwolił uzyskać oszustom poświadczenia ograniczonej grupy pracowników, co umożliwiło hakerom uzyskanie dostępu do wewnętrznej sieci Twittera. W sumie, używając danych uwierzytelniających pracowników z dostępem do wewnętrznych narzędzi wsparcia Twittera, napastnicy zaatakowali łącznie 130 kont na Twitterze, tweetując z 45 z nich oraz uzyskując dostęp do wiadomości 36 kont. David T. Weisbrod, obrońca Clarka, potwierdził w ugodie podpisanej 12 marca, że ​​„wszystkie Bitcoiny nabyte w przestępstwie zostały zwrócone organom ścigania”.

Nastolatek stojący za oszustwem BTC na Twitterze skazany na 3 lata więzienia
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.