Ustawa zakazującą kryptowalut w Indiach coraz bliżej | Wiadomości | CrypS.

Ustawa zakazującą kryptowalut w Indiach coraz bliżej

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty Regulacje

Władze Indii zaproponowały karę więzienia dla właścicieli kryptowalut, tym samym chcąc wprowadzić odpowiedzialność karną i administracyjną dla górników i handlowców. Jeżeli plan zakazu zostanie wprowadzony, Indie staną się pierwszym krajem, który podjął tak drastyczne kroki.

Indie ponownie rozważają ustawy kryptowalutowe

Za każdym razem, gdy Bitcoin osiąga nowe szczyty, dając handlowcom nadzieje, regulatorzy stają się niespokojni i planują coraz to nowsze ustawy kryptowalut. Gdy rynek świętował nowe ATH bitcoina powyżej 60,000 USD, indyjski rynek kryptowalut został obudzony alarmującymi wiadomościami. Podobno starszy urzędnik rządowy doniósł portalowi Reuters, że kraj zaproponuje surowe przepisy zakazujące używania kryptowalut, nawet jako aktywów zabezpieczających (dot. HOLD’erów), strasząc karą więzienia i karami finansowymi dla posiadaczy cyfrowych zasobów.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Zgodnie z doniesieniami, jeśli ustawa zostanie przyjęta, może być jednym z najbardziej rygorystycznych działań na świecie przeciwko kryptowalutom. Ma ona kryminalizować posiadanie, emisję, wydobywanie, handel i transfer kryptowalut oraz pozostawić duży uszczerbek na rynku kryptograficznym w Azji, przy jednoczesnym budowaniu ram dla indyjskiej oficjalnej waluty cyfrowej. Ustawa ta jest zgodna z wcześniejszą narracją dotyczącą zakazu zgłoszoną na początku roku. Mimo nieprzychylności rządu w kierunku kryptowalut, władze nie chcą utrudniać rozwoju technologii blockchain.

Według szacunków branżowych 8 milionów inwestorów w Indiach posiada obecnie cyfrowe aktywa o łącznej wartości 1,4 miliarda USD. Zgodnie z doniesieniami, ustawa dałaby posiadaczom kryptowalut 6 miesięcy na likwidację, a po niej miałyby zostać nałożone kary dla nieposłusznych. Warto jednak podchodzić do tematu z odrobiną rezerwy ze względu na wcześniejsze informacje odnośnie poważnych zmian w prawie Indii i raczej sceptycznych wypowiedzi ministrów i prawodawców. Jeśli rząd i organy regulacyjne kraju zrealizują plan zakazu, Indie staną się pierwszym azjatyckim krajem i gospodarką, która podejmie tak drastyczne kroki. Nawet Chiny, które zakazały wydobycia i handlu, nie penalizują posiadania.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.