BitBay nawiązuje współpracę z SEBA Bank | Wiadomości | CrypS.

BitBay nawiązuje współpracę z SEBA Bank

Mariusz Przepiórka
BitBay nawiązuje współpracę z SEBA Bank

Kryptowalutowa giełda BitBay, największy tego typu podmiot w naszej części Europy, nawiązała współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem.

Współpraca BitBay oraz SEBA Bank

Według komunikatu na stronie internetowej giełdy, wyznaczanie potencjalnych obszarów partnerstwa między oboma podmiotami daje początek nowym standardom wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.

Cambridge Centre for Alternative Finance szacuje, że obecnie na świecie ponad 100 mln osób posiada cyfrowe aktywa. W porównaniu z 2018 rokiem oznacza to wzrost o 189%. Wielu ekspertów nie ukrywa, że kryptowaluty mogą być przyszłością cyfrowych transakcji i oczekują dynamicznego rozwoju tej branży. Dlatego bezpieczeństwo kryptowalutowych transakcji staje się kluczowe dla rozwoju rynku.

Dostrzegła to giełda BitBay, która nabyła jednostki inwestycyjne od szwajcarskiego lidera innowacyjnej bankowości. SEBA Bank oferuje elastyczny, bezpieczny i łatwy w użyciu pomost między aktywami cyfrowymi i tradycyjnymi. Nowe przepisy DLT otworzyły drogę dla prawnych regulacji w zakresie zabezpieczeń zarejestrowanych akcji, takich jak tokeny oferowane przez SEBA Bank. Aktywa są wydawane i przechowywane w ramach cyfrowego depozytu bankowego w środowisku regulowanym przez FINMA, dzięki czemu są w pełni zgodne ze szwajcarskim prawem prywatnym i korporacyjnym.

Szwajcaria europejskim liderem w branży krypto

BitBay to największa giełda kryptowalutowa w Europie Środkowej i Wschodniej. W skali całej Europy spółka zajmuje trecie miejsce w tej kategorii. Giełda weszła na rynek w 2014 roku i dotychczas pozyskała blisko milion użytkowników. W każdej minucie realizuje 125 transakcji. Rozwój regulacji prawnych w Szwajcarii sprawia, że ten alpejski kraj staje się jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla branży kryptowalutowej. Przyjęcie tzw. ustawy o technologii blockchain (DLT) ma na celu zagwarantowanie Szwajcarii pozycji lidera w coraz szybciej tworzącej się gospodarce cyfrowej. Kraj chce to osiągnąć m.in. poprzez wykorzystywanie i adaptację istniejących przepisów do promocji innowacji cyfrowych. Wejście wszystkich przepisów wspomnianej ustawy jest planowane na lato 2021 roku.

BitBay nawiązuje współpracę z SEBA Bank
reklama
reklama