Atak na platformę Roll. Wyprowadzono 3000 ETH ($5,7 mln) | Wiadomości | CrypS.

Atak na platformę Roll. Wyprowadzono 3000 ETH ($5,7 mln)

Michał Misiura
creepy hacker - mask - blue face

Platforma do wydawania tokenów społecznościowych, Roll, padła ofiarą exploitu. Atakujący ukradł i zrzucił ogromną ilość aktywów, wyprowadzając 3000 ETH, które trafiły do miksera kryptowalut.

W niedzielę we wczesnych godzinach porannych doszło do kradzieży środków z platformy Roll. Luka wykorzystana przez hakerów pozwoliła na opróżnienie gorącego portfela projektu. Atakujący zdobyli dostęp do wielu tokenów społecznościowych, które następnie sprzedali wychodząc do Ethereum i przenieśli do miksera kryptowalut Tornado Cash. Prawdopodobnie dokonali tego dzięki przejęciu klucza prywatnego.

W wyniku zdarzenia ceny większości tokenów społecznościowych emitowanych na platformie zaliczyły mocne spadki. Niektóre, takie jak WHALE, RARE i PICA, o ponad 50%. Według analizy blockchain autorstwa Igora Igamberdiewa z The Block, atakujący przejęli około 3000 ETH, o przybliżonej rynkowej wartości 5,7 mln USD. 


W odpowiedzi na incydent, Roll zablokował wypłaty i zabezpieczył pozostałe środki w zimnym portfelu. Ponadto utworzono fundusz o wartości 500 tys. dolarów, które mają trafić do poszkodowanych twórców i posiadaczy tokenów.

Przedstawiciele platformy nie ujawnili szczegółów ataku. ” Jest nam naprawdę przykro.” – napisano na twitterowym koncie projektu – „Dzisiaj zawiedliśmy”.

Czym jest Roll?

Roll był pierwszą kompleksową platformą do emitowania tokenów społecznościowych reprezentujących konkretne osoby. Każdy użytkownik może stworzyć na niej swój własny żeton oparty na Ethereum. Twórcą projektu jest były analityk portalu CoinDesk Bradley Miles. Przez ostatni rok, na Roll wylistowano blisko 160 różnych tokenów społecznościowych. Ostatnim głośnym projektem było POWER, wydane w zeszłym tygodniu, przez aktora Terry’ego Crewsa.

creepy hacker - mask - blue face
reklama
reklama