Atak na platformę Roll. Wyprowadzono 3000 ETH ($5,7 mln) | Wiadomości | CrypS.

Atak na platformę Roll. Wyprowadzono 3000 ETH ($5,7 mln)

Michał Misiura
creepy hacker - mask - blue face

Platforma do wydawania tokenów społecznościowych, Roll, padła ofiarą exploitu. Atakujący ukradł i zrzucił ogromną ilość aktywów, wyprowadzając 3000 ETH, które trafiły do miksera kryptowalut.

W niedzielę we wczesnych godzinach porannych doszło do kradzieży środków z platformy Roll. Luka wykorzystana przez hakerów pozwoliła na opróżnienie gorącego portfela projektu. Atakujący zdobyli dostęp do wielu tokenów społecznościowych, które następnie sprzedali wychodząc do Ethereum i przenieśli do miksera kryptowalut Tornado Cash. Prawdopodobnie dokonali tego dzięki przejęciu klucza prywatnego.

W wyniku zdarzenia ceny większości tokenów społecznościowych emitowanych na platformie zaliczyły mocne spadki. Niektóre, takie jak WHALE, RARE i PICA, o ponad 50%. Według analizy blockchain autorstwa Igora Igamberdiewa z The Block, atakujący przejęli około 3000 ETH, o przybliżonej rynkowej wartości 5,7 mln USD. 


W odpowiedzi na incydent, Roll zablokował wypłaty i zabezpieczył pozostałe środki w zimnym portfelu. Ponadto utworzono fundusz o wartości 500 tys. dolarów, które mają trafić do poszkodowanych twórców i posiadaczy tokenów.

Przedstawiciele platformy nie ujawnili szczegółów ataku. ” Jest nam naprawdę przykro.” – napisano na twitterowym koncie projektu – „Dzisiaj zawiedliśmy”.

Czym jest Roll?

Roll był pierwszą kompleksową platformą do emitowania tokenów społecznościowych reprezentujących konkretne osoby. Każdy użytkownik może stworzyć na niej swój własny żeton oparty na Ethereum. Twórcą projektu jest były analityk portalu CoinDesk Bradley Miles. Przez ostatni rok, na Roll wylistowano blisko 160 różnych tokenów społecznościowych. Ostatnim głośnym projektem było POWER, wydane w zeszłym tygodniu, przez aktora Terry’ego Crewsa.

creepy hacker - mask - blue face
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.