Alameda Research I FTX oskarżają Reef Finance o oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Alameda Research I FTX oskarżają Reef Finance o oszustwo

Zerelik Maciej
reef finance

Kilka dni po zainwestowaniu 20 milionów dolarów w Reef Finance, Alameda Research zerwała wszelkie kontakty z projektem DeFi, wysuwając przeciwko niemu liczne oskarżenia. Reef Finance jednak przedstawia zupełnie inne stanowisko.

Debata pomiędzy firmami ostatecznie pokazuje, że transakcje o wartości 80 milionów dolarów najlepiej zawierać za pomocą legalnych umów, a nie aplikacji do przesyłania wiadomości.

FTX potępia Reef, Alameda zrywa więzi

15 marca, oficjalne konto FTX na Twitterze oskarżyło Reef Finance o oszustwo, informując inwestorów Reef Finance, że ich pieniądze zostały skradzione. Firma usunęła już tweet:

Mniej więcej w tym samym czasie trader Alameda, Sam Trabucco, oświadczył, że Alameda nie ma żadnych powiązań z Reef Finance. Scharakteryzował transakcję o wartości 20 mln USD jako transakcję pozagiełdową, a nie inwestycję biznesową, dodając, że Reef nie wywiązał się z umowy i przedwcześnie poinformował o tym media.

Cena REEF spada o 26%

Roszczenia Alamedy i FTX bezpośrednio wpłynęły na spadek ceny REEF o 26%. Media społecznościowe zaczęły rozgłaszać, że Reef może być scamem i mógł wymyślić historię inwestycji Alameda, aby pompować cenę natywnego tokena.

Według Crypto Briefing ogłoszenie inwestycyjne zostało starannie skoordynowane między oboma projektami i wydane w uzgodnionym czasie. Zielone światło ogłoszeniu dał sam Brian Lee.

czat 1 czat 2
reef finance
reklama
reklama