Elon Musk chce wprowadzenia DOGE na Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk chce wprowadzenia DOGE na Coinbase

Redakcja
DOGE wzrasta o prawie 800%

Elon Musk po raz kolejny zabiera głos w sprawie Dogecoina. Pewien użytkownik Twittera zapytał się szefa Tesli czy Coinbase powinno wprowadzić DOGE na swoją platformę. Musk odpowiedział stanowczo: “Tak!”.

Musk nie jest obcy kryptowalutom. Na początku lutego amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ujawniła, że Tesla kupiła BTC warte 1,5 miliarda dolarów. Wcześniej Elon często pompował memecoina do tego stopnia, że jeden tweet o DOGE powodował nawet 40-procentowy wzrost w ciągu zaledwie pół godziny.

Coinbase zawsze był powolny w adaptacji nowych monet. Podczas gdy azjatycki rywal Coinbase – Binance, skupił się na dodaniu jak największej liczby monet kosztem działalności w USA, Coinbase notuje mniej monet, aby uspokoić regulatorów na swoim rodzimym terenie i skupia się na swojej podstawowej ofercie zaledwie kilku walut.

Coinbase chciał wcześniej wdrożyć Dogecoina, po tym jak zaczął tracić przewagę na rzecz Binance. Amerykański gigant musiał się jednak zmagać z dodatkową biurokrają za każdym razem, gdy próbował wdrożyć zmiany. Widząc brak zysków płynących z memecoina, kierownictwo Coinbase szybko zapomniało o swoich planach.

Giełda zaczęła dodawać kolejne monety dopiero po zatrudnieniu Balaji Srinivasana w 2018 roku – ale Dogecoin nigdy nie został uwzględniony.

To, co zaczęło się jako wyszukany żart na temat Bitcoina, teraz rozwinęło się w piętnastą największą kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej. Za projektem stoi też zespół dedykowanych programistów, którzy cały czas pracują nad jego aktualizacjami.

DOGE wzrasta o prawie 800%reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.