Giełda
Coinbase rozda nazwy użytkowników ENS, by uprościć przesyłanie kryptowalut
Uproszczone portfele kryptowalutowe zyskują coraz większą popularność w przestrzeni blockchain. Z tego powodu giełda Coinbase przeprowadziła integrację z Ethereum Name Service (ENS), aby dać swoim klientom nazwy użytkowników, które zastąpią ich tradycyjne adresy kryptowalutowych portfeli. W jednym z komunikatów giełda ogłosiła, że będzie rozdawać
WazirX zdejmuje USDC i przekonwertuje je na BUSD
19 września WazirX, jedna z wiodących indyjskich giełd kryptowalutowych, ogłosiła, że z dniem 26 września wycofuje z obrotu stablecoinóy USDC firmy Circle, USDP firmy Paxos oraz TrueUSD (TUSD). W ten sposób WazirX idzie w ślady giełdy Binance. Zgodnie z oświadczeniem, wpłaty depozytów USDC, USDP
Binance popełnia błąd warty 19 mln dolarów
Giełda Binance popełniła kosztowny błąd. Doprowadził on do wypłaty użytkownikom 4,8 miliona tokenów Helium (HNT) – czyli około 19 milionów dolarów. Według Coindesk, błąd ma związek z metodami śledzenia depozytów w Helium. Zdecentralizowana sieć posiada natywny token HNT służący do nagradzania właścicieli hotspotów oraz
Binance Labs zainwestowało w start-up Aptos Labs
Ramię venture capital giełdy kryptowalut Binance ogłosiło strategiczną inwestycję w Aptos Labs, startup stworzony przez byłych pracowników Meta. Deweloperzy wykorzystają fundusze na stworzenie „bezpiecznego i skalowalnego blockchaina”, rozbudowę personelu i rozwój infrastruktury projektu. Szef Binance Labs, Yee He powiedział: Wierzymy, że konkurencyjność technologiczna zespołu
Coinbase powie użytkownikom, którzy politycy popierają kryptowaluty
Współzałożyciel i dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong ogłosił, że giełda rozpocznie inicjatywę mającą poprawić świadomość polityczną użytkowników kryptowalut. Jak uważa, pomoże ona 103 milionom zweryfikowanych użytkowników firmy w uzyskaniu wiedzy dotyczącej poglądów ich lokalnych polityków i przedstawicieli władz na temat kryptowalut. Coinbase będzie opierać
Binance będzie wspierać hard fork Ethereum PoW
Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że będzie wspierać hard fork Ethereum PoW. Oznacza to, że rozda hodlerom ETH nowe tokeny po aktywacji The Merge. Wypłaty ETHW staną się dostępne po jakimś czasie, o czym giełda poinformuje w osobnym poście. W oczekiwaniu na uruchomienie The Merge
Huobi rezygnuje z notowań Monero i 6 tokenów prywatności
Giełda kryptowalut Huobi wycofa ze swojej platformy siedem tokenów prywatności. To efekt presji regulacyjnej wywieranej na kryptowaluty skoncentrowane na zachowaniu prywatności użytkowników. Huobi ogłosiła, że kończy obsługę handlową takich tokenów, jak Dash (DSH), Decred (DCR), Firo (FIRO), Monero (XMR), Verge (XVG), Zcash (ZEC) i
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru giełdy kryptowalut
Początkujący inwestorzy i doświadczeni gracze giełdowi, chcący zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny, coraz częściej stoją przed zadaniem, jakim jest wybór giełdy kryptowalut. Dziś omawiamy, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, wybierając giełdę kryptowalutową. Inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, gdyż przemyślana inwestycja
Władze Indii odmrażają aktywa giełdy WazirX
Indyjska giełda kryptowalut WazirX uzyskała dostęp do swoich kont bankowych zablokowanych przez Enforcement Directorate (ED) Ministerstwa Finansów tego kraju. W sierpniu ED podejrzewał WazirX o wypranie 350 milionów dolarów. Według doniesień medialnych regulator w ramach sprawy zamroził aktywa giełdy o wartości 8,16 milionów dolarów.
Wolumen na scentralizowanych giełdach kryptowalut wzrósł w sierpniu o 10%
Wolumen obrotu na rynkach spot osiągnął w sierpniu 1,87 bln USD, co oznacza wzrost z 1,69 bln USD w lipcu. 10% wzrost wolumenu obrotu był pierwszym odnotowanym w ostatnich miesiącach. Według danych dostarczonych przez zespół chińskiego dziennikarza Colina Wu, liderem pozostaje Binance z kwotą
