Coinbase szykuje ważny projekt, by wypełnić lukę na rynku kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Coinbase szykuje ważny projekt, by wypełnić lukę na rynku kryptowalut

Coinbase podejmie walkę z SEC

Coinbase mimo problemów prawnych w USA nie próżnuje. 


Według dokumentów złożonych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), platforma Coinbase zebrała już 57 milionów dolarów na nową usługę pożyczkową skierowaną do instytucjonalnych klientów. Program ten ma na celu wypełnienie luki na rynku po upadku firm takich, jak Genesis i BlockFi.

Jak działa nowe rozwiązanie od Coinbase?

Osoby zaznajomione z tematem informują, że klienci będą mogli pożyczyć Coinbase środki, głównie w formie kryptowalutowych aktywów, otrzymując w zamian zabezpieczenie przekraczające wartość pożyczki. Takie nadmierne zabezpieczenie działa jako ochrona przed ewentualnymi problemami z egzekucją kapitału. Następnie Coinbase będzie mogła udzielać zabezpieczonych pożyczek instytucjonalnym klientom – podobnie jak to robią banki w tradycyjnym systemie finansowym.

Czym to się różni od innych projektów?

Nowa usługa różni się od kontrowersyjnego programu Lend, który Coinbase anulowała w 2021 roku. W praktyce – poprzedni program był skierowany do klientów detalicznych i spotkał się z oporem ze strony SEC. Obecne rozwiązanie jest natomiast przeznaczone dla instytucji – co oznacza, że regulacje są mniej rygorystyczne.

Rzecznik Coinbase poinformował, że nowa usługa pożyczkowa jest przeznaczona dla instytucjonalnych klientów ich opcji Prime i kwalifikuje się do wyjątku na mocy obowiązujących regulacji. Pozwalają one firmom na sprzedaż papierów wartościowych bez konieczności rejestracji w SEC. Można powiedzieć, że spółka po prostu wykorzystała w tym wypadku reguły gry, które ustanowił sam regulator. 

Podsumowanie

Coinbase jest w trakcie tworzenia nowej usługi pożyczkowej dla instytucji, co potwierdzają zarówno zgłoszenia regulacyjne, jak i oświadczenia firmy. Z zebranych już 57 milionów dolarów, platforma ma zamiar zaoferować zabezpieczone pożyczki dla instytucjonalnych inwestorów, starając się wypełnić lukę po upadku innych firm oferujących podobne usługi. Czy uda im się to zrobić skutecznie? Czy być może SEC również postara się pokrzyżować im plany? O tym dowiemy się niebawem. 

Coinbase podejmie walkę z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.