Giełdy kryptowalut zaczną zaraz uciekać z tego kraju - twierdzi CEO Bybit | Wiadomości | CrypS.

Giełdy kryptowalut zaczną zaraz uciekać z tego kraju – twierdzi CEO Bybit

Redaktor: Albert Czajkowski
UK regulacje kryptowaluty

Giełda kryptowalut Bybit szykuje się do opuszczenia brytyjskiego rynku w związku z wprowadzeniem nowych regulacji.


Dyrektor generalny wspomnianej platformy wyjaśnił, że nowe zasady marketingowe, które mają wejść w życie 8 października 2023 r., prawdopodobnie zmuszą jego firmę do wycofania się z Wielkiej Brytanii. 

Giełdy kryptowalut zaczną uciekać z UK

Bybit, założony w 2018 r., jako platforma skoncentrowana na instrumentach pochodnych, szybko stała się jednym z głównych graczy na rynku kryptowalut. W ostatnich latach firma ta rozszerzyła swoją ofertę o różnorodne produkty, w tym handel na rynku spot. 

Zakorzenienie Bybit w instrumentach pochodnych pozostaje jednak mocne. Obecnie giełda ta posiada około 23% udziałów w otwartych pozycjach na kontraktach terminowych na bitcoina (BTC), co świadczy o jej znaczeniu na globalnym rynku kryptowalut.

Wielka Brytania to kolejny kraj, który bierze się za regulowanie rynku cyfrowych aktywów. Celem jego nowych przepisów, które wejdą w życie 8 października br., jest uczynienie marketingu związanego z produktami kryptograficznymi bardziej przejrzystym i dokładnym.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Bybit – Ben Zhou – wyjaśnił, iż najnowsze zasady zmienią sposób, w jaki firmy kryptowalutowe nagabują klientów do skorzystania z ich usług. Chociaż kryptowalutowe produkty pochodne są zakazane w Wielkiej Brytanii od 2021 roku, niektóre giełdy były w stanie obsługiwać Brytyjczyków za pomocą “odwrotnego nakłaniania”. Jednak nowe prawo zabrania takiej praktyki, uznając ją za próbę wpłynięcia na ich decyzję zakupowe.

Nowe przepisy dot. promocji kryptografii mają szeroki zakres i mogą obejmować nawet firmy, które posiadają dostępną w Wielkiej Brytanii stronę internetową. Dla Bybit najbardziej prawdopodobną konsekwencją jest całkowite odcięcie więzi z tym krajem. Oczywiście, firma ta rozważa różne opcje, ale wydaje się, że opuszczenie brytyjskiego rynku jest dla niej jednym z głównych scenariuszy.

Szczegóły dot. nowego prawa

Brytyjski organ nadzorujący rynki finansowe – Financial Conduct Authority (FCA) – chce zabronić stosowania szkodliwych dla inwestorów praktyk reklamowych. Dotyczy to promowania produktów inwestycyjnych tj. kryptowaluty i przedstawiania ich w samych superlatywach. 

Wspomniany regulator uznaje kryptowalutowe aktywa za wysoce ryzykowne. Z tego powodu chce, aby firmy z tej branży jasno komunikowały swoim odbiorcom, że ci mogą stracić wszystkie pieniądze, inwestując w wirtualne waluty. 

Niezastosowanie się do wytycznych poprzez brak wdrożenia odpowiednich ostrzeżeń dla użytkowników może skutkować nałożeniem na przedsiębiorstwa kryptowalutowe grzywny o nieograniczonej wysokości, a także kary do 2 lat pozbawienia wolności dla osób nimi zarządzających.

UK regulacje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.