Przepisy dot. kryptowalut będą jeszcze bardziej rygorystyczne - ostrzega CEO Bitget | Wiadomości | CrypS.

Przepisy dot. kryptowalut będą jeszcze bardziej rygorystyczne – ostrzega CEO Bitget

Redaktor: Albert Czajkowski
altcoiny-altcoin-kryptowaluty

Regularne weryfikacje użytkowników kryptowalutowych platform mogą stać się normą w przyszłości. Według niektórych przewidywań zostaną one wzbogacone o większą ilość wymaganych danych biometrycznych.


Coraz więcej scentralizowanych giełd kryptowalut wprowadza obowiązkowe procedury KYC. Ma to związek z rosnącymi wymogami ze strony organów regulacyjnych. 

Przepisy dot. kryptowalut mogą się zaostrzyć

Dyrektor generalna giełdy kryptowalut Bitget – Gracy Chen –  oczekuje, że środki podejmowane w celu weryfikacji tożsamości klientów tego typu platform będą coraz surowsze. W jej opinii poskutkuje to tym, iż użytkownicy będą musieli potwierdzać swoją tożsamość nawet kilka razy w roku. 

Możliwe, że w niedalekiej przyszłości poddawanie się regularnym procedurom KYC stanie się nowym standardem na rynku

– stwierdziła Gracy Chen w rozmowie z mediami. 

Według wspomnianej ekspertki włączenie danych biometrycznych do procesów KYC wydaje się również zyskiwać na popularności. Chociaż opinie w tej sprawie są podzielone, niewątpliwie utrudnia to udział w rynku nieuczciwym osobom

KYC dominującym trendem?

Bitget to jedna z wielu giełd kryptowalut, które zdecydowały się na wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji tożsamości. W jej przypadku nowe wymagania weszły w życie od początku września 2023 r. dla nowych użytkowników oraz od października tego samego r. dla obecnych klientów. 

Gracy Chen zauważyła, że niektóre procedury stały się niezbędne, aby zapewnić ciągłość globalnych operacji oraz bezpieczeństwo i stabilność. Choć część osób przyjęła wprowadzane zmiany w negatywny sposób, dyrektor generalna Bitget zaznaczyła, iż obowiązkowe KYC jest aktualnie dominującym trendem, który był tylko kwestią czasu. 

W rzeczywistości wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji tożsamości ma minimalny wpływ na użytkowników wspomnianej platformy. Zdaniem Gracy Chen z czasem klienci kryptowalutowych giełd zaczną doceniać rolę, jaką odgrywa KYC w budowie zaufania. Uznała ona również, że może ono ograniczać możliwość oszustw i prania brudnych pieniędzy. 

Dostosowywanie się do zmian jest niezbędne

Należy przypomnieć, że KYC było już częścią procedur Bitget od czasu jej uruchomienia w 2018 r. Początkowo jednak użytkownicy tej giełdy mogli uzyskać dostęp do niektórych jej usług bez przechodzenia weryfikacji. Działo się to wówczas, gdy nie mieli oni do czynienia ze znacznymi sumami. 

Mimo obecnych postępów poczynionych w procedurach KYC wciąż mogą być one niewystarczające do tego, aby zapobiegać nadużyciom i oszustwom. Zdaniem Gracy Chen przyszłe rozwiązania powinny wykorzystywać innowacyjne technologie tj. zrobotyzowaną automatyzację procesów, czy sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. 

Obok dyrektor generalna Bitget zauważyła także potrzebę zrównoważenia bezpieczeństwa i prywatności. Wszystko z uwagi na częste wycieki danych osobowych od firm kryptowalutowych. Jednocześnie podkreśliła ona, iż w przypadku Bitget stosowane są ścisłe protokoły oraz zaawansowane narzędzia, aby zagwarantować bezpieczeństwo danych klientów tej giełdy. 

altcoiny-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.