SpaceX przyjmuje płatność w DOGE za misję kosmiczną | Wiadomości | CrypS.

SpaceX przyjmuje płatność w DOGE za misję kosmiczną

Konrad Juszczyk
DOGE wzrasta o prawie 800%

Po tym, jak firma Elona Muska produkująca elektryczne auta, zakceptowała płatności w BTC za swoje produkty, SpaceX ogłosiło, że zaakceptowało płatność w DOGE za jedną ze swoich misji.

Misja „DOGE-1” od SpaceX

SpaceX, czyli prywatna agencja kosmiczna założona przez Elona Muska, ogłosiła, że ​​zaakceptowała płatność w dogecoinach (DOGE) od kanadyjskiej firmy Geometric Energy Corporation (GEC), aby zorganizować misję „DOGE-1”. Celem przedsięwzięcia jest dostarczenie komercyjnego ładunku na księżyc. Informacje o wartości przedsięwzięcia nie zostały ujawnione. Sam lot ma również symboliczny charakter podkreślający popularne stwierdzenie „Doge to the moon„.

Misja „DOGE-1” obejmuje przelot satelity w rakiecie Falcon 9 na księżyc, a start misji zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku. Pionier w komercyjnych lotach kosmicznych stawia Dogecoin na naprawdę wyjątkowym miejscu wśród innych kryptowalut. Musk wcześniej ogłosił plany firmy, choć w tweecie z okazji Prima Aprilis.

Tom Ochinero, wiceprezes Spacex ds. Sprzedaży komercyjnej, podkreślił, że: Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą Ziemi i stworzy podstawy dla handlu międzyplanetarnego. Cieszymy się, że możemy wystrzelić DOGE-1 na Księżyc.

Tweety Muska w ostatnich miesiącach pomogły zmienić niegdyś mało znaną walutę cyfrową, w czwartą co do wielkości kryptowalutę na świecie. W ciągu ostatniego miesiąca wartość Dogecoina wzrosła o prawie 800%, a jego łączna wartość rynkowa wyniosła około 66 miliardów dolarów.

DOGE wzrasta o prawie 800%
reklama
reklama