Siódma awaria Solany w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Siódma awaria Solany w 2022 roku

Autor: Anna Sutowicz
Solana awarie

W nocy z soboty na niedzielę sieć Solana (SOL) doznała siedmiogodzinnego przestoju. Powodem jest duża liczba transakcji z botów wybijających tokeny NFT


Transakcje były w dużej mierze związane z Metaplex Candy Machine, tj. programem NFT używanym przez większość nowych projektów Solany do wybijania niewymiennych tokenów. Boty NFT Minting na Solanie dokonały ponad 4 mln transakcji na sekundę.

Po siedmiu godzinach przestoju operatorzy walidatorów pomyślnie zakończyli restart sieci Mainnet Beta. Udało się ostatecznie skoordynować i zakończyć ręczny reset sieci w bloku 131973970. By przeprowadzić ten reset, administracja rozesłała wiadomość z instrukcjami za pośrednictwem oficjalnego discorda. Po restarcie wiele funkcji Solany zostało ograniczonych.

Awaria przyczyniła się do spadku ceny SOL o prawie 7% do 84 USD.

To siódmy raz…

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sieć Solana doświadczyła wielu problemów technicznych. To siódma awaria sieci Solana w tym roku. Od 6 stycznia do 12 stycznia sieć zmagała się z problemami powodującymi częściowe przestoje trwające od 8 do 18 godzin. We wrześniu ubiegłego roku Solana także została dotknięta poważną awarią sieci trwającą 17 godzin. Problemy sieci Solana dały jej krytykom kolejną okazję do wyśmiewania rzekomego pogromcy Ethereum. Autor HarperCollins Mark Jeffery stwierdził, że Solana już jest wykluczona z grona zwycięskich blockchainów przyszłości z powodu ciągłych awarii sieci.

Solana jest blockchainem i projektem open-source zbudowanym w 2017 r. przez programistów z Solana Labs z siedzibą w San Francisco. Projekt zyskał popularność, oferując m.in. niższe opłaty transakcyjne.

Solana awarie

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.