Siódma awaria Solany w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Siódma awaria Solany w 2022 roku

Anna Sutowicz
Solana awarie

W nocy z soboty na niedzielę sieć Solana (SOL) doznała siedmiogodzinnego przestoju. Powodem jest duża liczba transakcji z botów wybijających tokeny NFT


Transakcje były w dużej mierze związane z Metaplex Candy Machine, tj. programem NFT używanym przez większość nowych projektów Solany do wybijania niewymiennych tokenów. Boty NFT Minting na Solanie dokonały ponad 4 mln transakcji na sekundę.

Po siedmiu godzinach przestoju operatorzy walidatorów pomyślnie zakończyli restart sieci Mainnet Beta. Udało się ostatecznie skoordynować i zakończyć ręczny reset sieci w bloku 131973970. By przeprowadzić ten reset, administracja rozesłała wiadomość z instrukcjami za pośrednictwem oficjalnego discorda. Po restarcie wiele funkcji Solany zostało ograniczonych.

Awaria przyczyniła się do spadku ceny SOL o prawie 7% do 84 USD.

To siódmy raz…

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sieć Solana doświadczyła wielu problemów technicznych. To siódma awaria sieci Solana w tym roku. Od 6 stycznia do 12 stycznia sieć zmagała się z problemami powodującymi częściowe przestoje trwające od 8 do 18 godzin. We wrześniu ubiegłego roku Solana także została dotknięta poważną awarią sieci trwającą 17 godzin. Problemy sieci Solana dały jej krytykom kolejną okazję do wyśmiewania rzekomego pogromcy Ethereum. Autor HarperCollins Mark Jeffery stwierdził, że Solana już jest wykluczona z grona zwycięskich blockchainów przyszłości z powodu ciągłych awarii sieci.

Solana jest blockchainem i projektem open-source zbudowanym w 2017 r. przez programistów z Solana Labs z siedzibą w San Francisco. Projekt zyskał popularność, oferując m.in. niższe opłaty transakcyjne.

Solana awarie
reklama
reklama