Rzekomy zrzut ukraińskich tokenów może być plotką | Wiadomości | CrypS.

Rzekomy zrzut ukraińskich tokenów może być plotką

Mariusz Przepiórka
ukraina kryptowaluty

Serwis internetowy CoinDesk poinformował niedawno, że rząd ukraiński zaczął wysyłać tokeny „Peaceful World” do osób, które przekazały kryptowaluty, aby wesprzeć obronę przed Rosją. Istnieje jednak kilka powodów, dla których te tokeny nie wydają się autentyczne.

Po pierwsze, tokeny są rozdawane z sześciogodzinnym wyprzedzeniem w stosunku do czasu migawki, o którym informuje oficjalne konto Ukrainy na Twitterze. Migawka to moment, w którym robiony jest zapis blockchainu, a lista ta jest wykorzystywana do obliczenia, ile tokenów powinno zostać rozdanych na każdy adres w następnym zrzucie. Nie miałoby sensu, aby zrzuty odbywały się przed migawką.

Analityk The Block wskazuje na słabe punkty teorii

Analityk serwisu The Block Igor Igamberdiev wskazuje na kilka elementów. Wydawało się, że tokeny zostały wysłane z oficjalnego ukraińskiego portfela Ethereum, jednak według Igamberdieva był to podstęp. W tego typu oszustwach tokeny, które mogą być przenoszone przez dowolną osobę – nie tylko właściciela portfela – są dystrybuowane, a następnie przenoszone na inny adres. Wygląda to tak, jakby to właściciel adresu je przeniósł, choć nie miał w tym żadnego udziału. – Tak zwykle działają oszuści – powiedział Igamberdiev.

Ponadto tokeny zostały sfinansowane z Binance w celu stworzenia kontraktu, dokonania zrzutu i zwiększenia płynności na zdecentralizowanych giełdach. Według Igamberdieva, kontrakt może zamrozić środki pod konkretnym adresem, co jest niepokojącym sygnałem. Ponadto zauważył on, że kod użyty do zrzutki jest bardzo nieefektywny, chyba że Ukraina planuje przekazać wszystkim darczyńcom mniej więcej taką samą ilość tokenów. Większość zrzutów przydziela tokeny proporcjonalnie do zaangażowania użytkownika, a nie nagradza wszystkich po równo. Wygląda więc na to, że wcześniejszy airdrop tokenów był próbą scamu.

ukraina kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.