Rosja oficjalnie znosi blokadę Telegramu | Wiadomości | CrypS.

Rosja oficjalnie znosi blokadę Telegramu

Redaktor: Albert Czajkowski
Telegram - ban

Po dwóch latach nieskutecznej walki o zablokowanie funkcjonowania komunikatora Telegram w Rosji, władze tego kraju w końcu zdecydowały o zdjęciu nałożonego dwa lata temu zakazu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podjął rosyjski urząd nadzoru telekomunikacyjnego, Roskomnadzor.

W oficjalnym komunikacie Roskomnadzor poinformował, że władze znoszą  blokadę komunikatora Telegram w porozumieniu z prokuratorem generalnym Rosji. Ogłaszając tę wiadomość regulator podkreślił jednocześnie, że Paweł Durow, CEO Telegram, wyraził wolę współpracy w zakresie zwalczania terroryzmu i ekstremizmu. Ogłoszenie prawdopodobnie pojawiło się w reakcji na ostatnie wypowiedzi Durowa, który twierdził, że Telegram aktywnie zwalcza terroryzm i ruchy ekstremistyczne przy jednoczesnej ochronie prywatności swoich użytkowników.

Odblokowanie Telegramu nastąpiło po próbie zniesienia zakazu podjętej przez dwóch członków rosyjskiej Dumy. 23 kwietnia złożyli oni projekt ustawy, w której domagali się zniesienia blokady. W uzasadnieniu twierdzili, że aplikacja pomaga w uświadamianiu obywateli w zakresie zwalczania pandemii COVID-19. Inicjatywę parlamentarzystów skrytykował jeden z członków rosyjskiego rządu.

Rosyjski Roskomnadzor zaczął blokować Telegram w 2018 roku. Doszło do tego krótko po tym, jak moskiewski sąd nakazał ograniczenie dostępu do aplikacji na terenie Rosji. Mimo wielu prób blokady, aplikacja wciąż była dostępna dla rosyjskich użytkowników. Dostęp do niej bez większego problemu był możliwy za pomocą VPN, dlatego władze Rosji ostatecznie zrezygnowały z prób blokady.

Telegram - ban



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.