Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [08.01.2024]

Kursy kryptowalut 08.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 8 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Kurs bitcoina po 46 tys. dolarów, a szef SEC znów straszy inwestorów

Gary Gensler na ostatniej prostej musi zaznaczyć swój negatywny stosunek do kryptowalut i pisze coś o oszustwach oraz manipulacjach ale to na nic. Kurs bitcoina leci po nowe najwyższe poziomy od 20 miesięcy.

Czytaj więcej: Bitcoin rośnie powyżej 45 tys. USD! Nie straszne mu „ostrzeżenia” ze strony szefa SEC

Gigant z azjatyckiego rynku będzie przyjmować płatności w bitcoinie

Absolutny lider rynku e-commerce z Japonii, z którego aplikacji można korzystać także na terenie Wielkiej Brytanii oraz w USA, otwiera się na płatności w bitcoinie. Jest to świetna reklama dla tej kryptowaluty, co tylko potwierdza, że jej adopcja w Kraju Kwitnącej Wiśni mocno się rozszerza.

Czytaj więcej: Kolejna firma zaakceptuje bitcoina! Niedługo jej klienci będą mogli płacić w tej kryptowalucie

Co ktoś chciał przekazać szyfrując dane w sieci BTC?

Coraz ciekawiej robi się ostatnio w ekosystemie bitcoina. Najpierw ktoś wysyła ponad milion dolarów Satoshiemu Nakamoto, które de facto poszły do spalenia, a teraz otrzymujemy informacje, że pewien użytkownik sieci tej kryptowaluty wydał 64 tys. dolarów na pozostawienie dziwnych wiadomości, które nie do końca da się odszyfrować.

Czytaj więcej: Kolejna firma zaakceptuje bitcoina! Niedługo jej klienci będą mogli płacić w tej kryptowalucie

Vitalik Buterin nie nadaje się na radcę finansowego

Z doradcami majątkowymi jest tak, że ich wypowiedzi przeważnie wzbudzają różne uczucia u ich obserwatorów i nierzadko prowadzą też do kontrowersji. Vitalik Buterin spotkał się wczoraj z dość chłodnym feedbackiem ze strony swoich followersów w odpowiedzi na jego porady inwestycyjne.

Czytaj więcej: Nie stosujcie tej techniki! Vitalik Buterin udziela rad finansowych

Koniec hype’u na memecoiny od Solany?

Ostatnie dane na wykresach cenowych wskazują na zdecydowany spadek zainteresowania projektami z ekosystemu Solany. Jeszcze w grudniu zdarzało się nam kilka razy w tygodniu informować Was o dynamicznych wybiciach ceny jakiegoś memecoina, listingu na topowej giełdzie czy nowym ATH. Teraz natomiast widać zupełne odwrócenie trendu. Ponadto z danych analitycznych wychodzi, że memiczne kryptowaluty stanowiły też motor napędowy na tym blockchainie, bowiem widać na nim znaczny spadek aktywności.

Czytaj więcej: Tokeny od Solany notują spore spadki. Koniec sezonu na memecoiny?

Crypto.com ogłasza konkurs dla stakerów SOL oraz ETH

Czołowa giełda kryptowalut ogłosiła dziś konkurs dla swoich użytkowników, którzy zdecydują się na staking posiadanych altcoinów w ich aplikacji. Co ważne, po zakończeniu akcji zostanie wyłonionych aż 500 zwycięzców!

Czytaj więcej: Stake’ujesz ETH lub SOL? Możesz wygrać 20 000 USD w BTC

 


Newsy z weekendu


Portfel powiązany z Satoshim Nakamoto otrzymuje 1,2 miliona dolarów w BTC

Temat anonimowego twórcy bitcoina przez lata obrósł w wiele legend. Kim jest (był, a może byli?), co się z nim stało, dlaczego tak naprawdę porzucił swój projekt i czy kiedyś zamierza ruszyć swoją miliardową fortunę w BTC? Do dziś nie udało się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, natomiast wczoraj ktoś wysłał na jeden z jego adresów kilkadziesiąt sztuk największej z kryptowalut.

Czytaj więcej: Satoshi Nakamoto powraca? Pierwszy adres w historii BTC otrzymał właśnie 1,2 miliona dolarów

BlackRock zwalnia część personelu pracującego nad ETF-em na bitcoina

Według doniesień medialnych BlackRock ma zwolnić aż 3% swoich pracowników. Wszystko stanie się tuż przed ostatecznym terminem zatwierdzenia ETF-a na bitcoina. Decyzja ta jednak nie ma stanowić negatywnej informacji, bowiem zatrudnione osoby miały do wykonania konkretne zadanie ws. przygotowania bitcoinowych ETF-ów i wychodzi na to, że się udało, tak więc nie są już potrzebne firmie.

Czytaj więcej: Zaskakujące doniesienia. BlackRock podejmuje decyzję, która może być powiązana z ETF-em BTC

Reklamy dot. ETF-ów na BTC – która firma zaprezentowała ciekawszy pomysł?

Trzeba przyznać, że potencjalni emitenci spotowych ETF-ów na bitcoina podeszli bardzo poważnie do kwestii ich promowania w mediach. Niektórzy robią to z rozmachem i mają przy tym oryginalne pomysły, inni składają przy okazji ważne deklaracje dla ekosystemu BTC.

Czytaj więcej: Kto wypuścił najlepszą reklamę swojego ETF-a na bitcoina? Tak emitenci chcą przyciągnąć inwestorów

Lazarus Group ma za sobą pracowity rok

O Lazarus Group zdążyła usłyszeć/przeczytać zapewne większość z Was. Ten kolektyw hackerów od wielu lat spędza sen z powiek wielu osobom z branży kryptowalut, które obawiają się, że tworzone przez nich giełdy, portfele czy inne platformy padną ich ofiarami. W 2023 roku udało im się ukraść około 700 mln dolarów w cyfrowych aktywach. Dla kogo pracują ci cyberprzestępcy i na poczet czego przeznacza się miliardy dolarów, które skradziono?

Czytaj więcej: Hakerzy z tego kraju odpowiadają za 1/3 wszystkich kradzieży kryptowalut w 2023 roku

Sztuczna inteligencja nie taka groźna, jak ją przedstawiają?

Badanie, w którym udział wzięło ponad 2700 naukowców specjalizujących się w AI, miało na celu zbadanie szans na to, w jakim stopniu ta technologia jest w stanie zastąpić ludzi w określonych segmentach życia w ciągu najbliższych 5 lat. Próbowano ocenić również, jakie zagrożenia sztuczna inteligencja niesie dla ludzkości.

Czytaj więcej: Jak bardzo sztuczna inteligencja przypomina Terminatora? Naukowcy już wiedzą!

AI oceni Twoje szanse na długie życie

Duńscy naukowcy opracowali nowe narzędzie bazujące na sztucznej inteligencji, które ma szacować długość naszego życia i wskazywać, z jakiego powodu ewentualnie możemy je zakończyć. Brzmi creepy, prawda? Zastosowanie tego systemu może mieć swoje dobre strony, ale także może przynieść negatywne konsekwencje wobec niektórych ludzi.

Czytaj więcej: Rozmowy z AI mogą stać się naprawdę przerażające. Sztuczna inteligencja powie ci, że możesz umrzeć

Kursy kryptowalut 08.01.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.