Bitcoin rośnie powyżej 45 tys. USD! Nie straszne mu "ostrzeżenia" ze strony szefa SEC | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin rośnie powyżej 45 tys. USD! Nie straszne mu „ostrzeżenia” ze strony szefa SEC

Filip Dzięciołowski
Kurs bitcoina rośnie

Emocje społeczności kryptowalut w miarę zbliżania się historycznego dnia dla rynku w USA sięgając zenitu. Za 2 dni, czyli w środę, 10 stycznia, wszystko będzie wiadomo w sprawie ETF-ów śledzących cenę spot bitcoina. W tym czasie kurs BTC znów wynosi powyżej 45 tys. dolarów, a Gary Gensler próbuje zniechęcić inwestorów do tej klasy aktywów. 


  • W dniu 10 stycznia SEC musi wydać ostateczną decyzję w sprawie wspólnego wniosku dot. uruchomienia funduszy giełdowych (ETF) śledzących cenę spot bitcoina od firm ARK Invest i 21Shares. Może przy tym zaakceptować lub odrzucić pozostałe wnioski,
  • Dziś natomiast przewodniczący tej instytucji pełniącej rolę regulatora – Gary Gensler – opublikował wpis na X, w którym ostrzega wszystkich przed inwestowaniem w cyfrowe aktywa. Szef SEC znów pisze o licznych oszustwa i zmiennościach cen na rynku.

Branża kryptowalut wyczekuje historycznej decyzji SEC

Nowy tydzień zaczynamy podobnie, jak poprzedni, czyli od powrotu kursu króla kryptowalut do poziomów ponad 45 tys. dolarów. Przypomnijmy, że w zeszłą środę cena BTC straciła ponad 4 tys. dolarów po tym, jak „eksperci” z Matrixport puścili w obieg informację, jakoby SEC miała finalnie odrzucić wnioski o bitcoinowe ETF-y.

W swoim raporcie wskazano przyczynę w postaci tego, że Gary Gensler nie jest fanem kryptowalut i że Demokraci przeforsują odrzucenie złożonych podań. Nieco bezsensowne argumenty, które zdecydowanie odrzucili liczni analitycy, w tym specjaliści z Bloomberga.

Po tych spadkach kryptowaluta powoli pięła się znów do góry, a dziś forsuje kolejne poziomy, by osiągnąć najwyższą cenę od 20 miesięcy. W momencie pisania tego artykułu za 1 BTC należy zapłacić 45 559 dolarów. By przebić zeszłotygodniowy wynik, bitcoin musi jeszcze zdrożeć o 500 dolarów.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W środę 10 stycznia przypada ostateczny termin wydania decyzji przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dla wniosku, który wspólnie złożyła dowodzona przez Cathie Wood firma Ark Invest oraz 21Shares. Prognozuje się, że tego samego dnia regulator przekaże informacje dot. pozostałych zgłoszeń od 10 innych podmiotów.

W tym wyścigu udział biorą również tacy giganci, jak BlackRock, Fidelity, Bitwise, HashDex czy Invesco. Ostatnia trójka dodatkowo konkuruje ze sobą na tle marketingowym, bowiem każda z tych firm wypuściła swoje spoty reklamowe dot. ich funduszy giełdowych.

Gary Gensler na ostatniej prostej robi złą reklamę kryptowalutom

Mimo iż przewodniczący SEC nie napisał wprost nic odnośnie decyzji tego organu nadzorczego w sprawie zgody lub odrzucenia ETF-ów na bitcoina, to opublikował dziś na X wpis, w którym nawołuje do nadzwyczajnej ostrożności wobec rynku kryptowalut.

Oszuści w dalszym ciągu wykorzystują rosnącą popularność aktywów kryptowalutowych, aby zwabić inwestorów detalicznych. Te inwestycje są nadal pełne oszukańczych ofert fałszywych coinów, programów na zasadzie Schematu Ponziego i piramid finansowych oraz zwykłych kradzieży, w przypadku których promotor projektu znika z pieniędzmi inwestorów

– napisał Gensler.

Kurs bitcoina rośniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.