Kolejna firma zaakceptuje bitcoina! Niedługo jej klienci będą mogli płacić w tej kryptowalucie | Wiadomości | CrypS.

Kolejna firma zaakceptuje bitcoina! Niedługo jej klienci będą mogli płacić w tej kryptowalucie

Filip Dzięciołowski
Mercari bitcoin

Największa platforma e-commerce z Japonii, która działa na rynku od 2013 roku – Mercari – w ciągu najbliższych miesięcy zacznie honorować płatności w bitcoinie w swojej aplikacji. Zasięg jej działania nie ogranicza się jedynie do Azji.


  • Do czerwca 2024 roku użytkownicy serwisu do handlu elektronicznego otrzymają możliwość dokonywania płatności w największej z kryptowalut,
  • Platforma Mercari to miejsce, gdzie użytkownicy mogą handlować różnymi produktami w formie „pchliego targu”. W ostatnich latach aplikacja stała się dostępne także w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Marcari otwiera się na bitcoina

Serwis Nikkei przekazał, że najpopularniejsza platforma e-commerce z Kraju Kwitnącej Wiśni umożliwi do czerwca tego roku swoim użytkownikom rozliczanie się za dokonywane zakupy w bitcoinie.

Pośredniczyć przy transakcjach będzie spółka zależna Marcari – firma Melcoin – która działa w Tokio jako giełda do handlu kryptowalutami.

Japończycy (jak na razie) za towary, których ceny w aplikacji będą wyświetlane w jenach japońskich, będą mogli dokonywać płatności w BTC. Jak czytamy w raporcie od wspomnianego serwisu, handlowcy będą otrzymywać zapłatę w lokalnej walucie fiducjarnej po przeliczeniu przesyłanych kryptowalut według ich kursu w czasie rzeczywistym.

Jest to zdecydowanie świetna promocja dla bitcoina, bowiem Marcari po ponad 10 latach działania na rynku jest dziś absolutnym gigantem w Japonii, ale i w innych krajach cieszy się sporą popularnością. Wskaźnik wykorzystania tej platformy przez mieszkańców tego azjatyckiego państwa wynosi aż 94%. W trzecim kwartale minionego roku firma mogła pochwalić się zyskiem netto na poziomie 19,4 miliona dolarów.

Tak więc sami widzicie, że adopcja bitcoina w Kraju Kwitnącej Wiśni postępuje na bardzo wysokim szczeblu. Warto przy okazji wspomnieć, że kilka miesięcy temu Marcari zrobiło inny ukłon w stronę cyfrowych aktywów.

Firma odpaliła swój specjalny program lojalnościowy, w ramach którego użytkownicy mogą wymieniać swoje wpływy ze sprzedaży na platformie właśnie na króla kryptowalut.

Mercari bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.