Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.11.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [8.11.2022]

Redakcja
podsumowanie dnia 8.11.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 8 listopada

Spis treści:


Giełda FTX podobno zawiesiła wypłaty

Wygląda na to, że giełda FTX wstrzymała wypłacanie środków – donosi The Block, powołując się na dane on-chain. Ostatnie kryptowaluty miały opuścić platformę o 12:37 czasu polskiego. W następstwie tej informacji natywny token giełdy FTX (FTT) pogłębił swoje spadki i aktualnie traci 35% w ciągu ostatnich 24h.

Kurs FTT - TradingView
Kurs FTT – TradingView

Aktualizacja: według najnowszych wpisów Sama Bankmana-Frieda i Changpenga Zhao, FTX zostanie przejęte przez Binance.


FTT, FTX i Alameda Research – szykuje się kolejna upadłość w branży?

Wszystko zaczęło się od artykułu CoinDesk z 2 listopada i zyskało rozpędu, gdy prezes Binance, Changpeng CZ Zhao ogłosił, że jego giełda sprzeda posiadane tokeny FTT o wartości 580 mln dolarów. Efekt kuli śnieżnej nabiera rozpędu i może pogrzebać imperium Sama Bankmana-Frieda.

Czytaj więcej: Czy token FTT doprowadzi do upadku giełdy FTX i Alameda Research?


Amerykanin przyznał się do kradzieży 50 000 BTC z Silk Road

32-letni James Zhong ze stanu Georgia przyznał do nielegalnego przejęcia 50 tys. BTC z darknetowego rynku Silk Road. Mężczyzna zrobił to w 2012 roku wykorzystując błędy platformy. Prawie dokładnie rok temu amerykańskie władze zajęły w jego domu około 50 676 bitcoinów (wówczas 3,36 mld dolarów), 661 900 dolarów w gotówce i kruszcach. Teraz Zhong przyznał się do winy i grozi mu 20 lat więzienia.

Czytaj więcej: Amerykanin przyznał się do kradzieży 50 000 BTC z Silk Road


LBRY przegrywa z SEC. Token LBC zostaje uznany za papier wartościowy

7 listopada sąd okręgowy w USA wydał wyrok na korzyść Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie dotyczącej startupu blockchain – LBRY. Sędzia New Hampshire, Paul Barbadoro przychylił się do wniosku regulatora o wydanie wyroku skróconego i orzekł, że LBC, tj. token platformy wideo LBRY jest papierem wartościowym. Zdaniem sądu, startup nie ma kontrargumentów wobec twierdzeń komisji.

Czytaj więcej: LBRY przegrywa z SEC. Token LBC zostaje uznany za papier wartościowy


Szefowa EBC zapowiada szybkie wprowadzenie ustawy o cyfrowym euro

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego – Christine Lagarde ujawniła, że już wkrótce w Komisji Europejskiej pojawi się wniosek legislacyjny dotyczący cyfrowego euro. Faza badawcza nad unijnym CBDC miała trwać do września 2023 roku.

Czytaj więcej: Szefowa EBC zapowiada szybkie wprowadzenie ustawy o cyfrowym euro


Trudność kopania BTC utrzymuje się blisko rekordu

Trudność kopania bitcoina obniżyła się o 0,2%, do 36,76 T, co stanowi niewielki spadek względem poprzedniego rekordu. Średni hashrate sieci BTC utrzymywał się na poziomie powyżej 263 EH/s.

glassnode

Czytaj więcej: Trudność kopania BTC utrzymuje się blisko rekordu


Wuhan odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

Chińskie miasto Wuhan odkłada swoje plany dotyczące niewymiennych tokenów (NFT). Powodem może być rosnąca niepewność regulacyjna wokół kryptowalut i technologii Web3 w kraju. Według raportu South China Morning Post, ostatnio poprawiony projekt dotyczący planów metaverse pominął tokeny niewymienne. Poprawiona wersja nadal zachęca firmy do skupienia się na zdecentralizowanej technologii i Web3.

Czytaj więcej: Wuhan odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

podsumowanie dnia 8.11.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.