Trudność kopania BTC utrzymuje się blisko rekordu | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania BTC utrzymuje się blisko rekordu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność kopania bitcoina spadła o 0,2%, do 36,76 T. Jest to bardzo niewielki spadek od poprzedniego rekordu.


Średni hash rate utrzymywał się na poziomie powyżej 263 EH/s. Interwał międzyblokowy dla okresu między przeliczeniami wynosił prawie 10 minut przewidzianych przez algorytm.

Według Glassnode, wartość wydajności obliczeniowej sieci (wygładzona przez 7-dniową średnią ruchomą) cofnęła się z wysokiego poziomu z 1 listopada (272,4 EH/s) do około 267 EH/s. Od początku roku (143 EH/s na dzień 1 stycznia) liczba ta wzrosła prawie dwukrotnie.

glassnode

Inne dane

Jeszcze w kwietniu analitycy z Arcane Research przewidywali spadek rentowności wydobycia pod presją spadku ceny bitcoina i wzrostu hash rate sieci. W czerwcu przepływy z wydobycia bitcoinów spadły o 80% od szczytu w listopadzie 2021 roku – do poziomów sprzed dwóch lat.

Na początku września Arcane Research zwrócił uwagę na solidną sytuację finansową spółek górniczych notowanych na giełdzie. Pomimo likwidacji znacznych udziałów w bitcoinie w czerwcu i lipcu, górnicy ponownie zaczęli akumulację w sierpniu.

We wrześniu branża stanęła w obliczu pierwszego poważnego bankructwa prywatnego dostawcy rozwiązań w zakresie infrastruktury górniczej – firmy Compute North.

Już w październiku notowana na Nasdaq firma Core Scientific informowała o zagrożeniu niewypłacalnością finansową. Podobne ostrzeżenie wydał Argo Blockchain, który jest notowany na giełdzie.

Według Hashrate Index, cena za hash spadła od początku roku z 247 dolarów za PH/s dziennie do 73,5 dolarów. Indeks odbił się od późno październikowego minimum w okolicach 66,7 USD za PH/s.

W październiku całkowity przychód górników bitcoinów wzrósł o 7% w stosunku do poprzedniego miesiąca i wyniósł 589,7 mln dolarów. We wrześniu liczba ta załamała się o 19%.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.