Wuhan City odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

Wuhan City odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

Anna Sutowicz
Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sun

Wuhan ogłosił swoje plany wsparcia metaverse. Zmieniony projekt chińskiego rządu całkowicie usuwa wymianę tokenów lub zasobów cyfrowych. 


Wuhan pomija NFT w planach metaverse

Wygląda na to, że chińskie miasto Wuhan odkłada swoje plany dotyczące niewymiennych tokenów (NFT) w związku z rosnącą niepewnością regulacyjną wokół kryptowalut i technologii Web3 w kraju. NFT były częścią wstępnego projektu planów przemysłowych rządu Wuhan dotyczących rozwoju gospodarki metaverse. Jednak według raportu South China Morning Post – ostatnio poprawiony projekt pominął tokeny niewymienne. Poprawiona wersja nadal zachęca firmy do skupienia się na zdecentralizowanej technologii i Web3.

Patrząc na zmienioną wersję projektu, chiński rząd wydaje się rezygnować ze wszystkiego, co wiąże się z wymianą tokenów lub własności cyfrowych. Stanowisko to było jasne na przestrzeni lat, kiedy to parę chińskich miast (w tym stolica Pekin i Szanghaj) ogłosiło plany innowacji metaverse, ale każdy prywatny biznes lub gigant technologiczny zaangażowany w NFT spotkał się z wrogością rządu.

NFT w Chinach

Na początku roku Chiny dążyły do oddzielenia niewymiennych tokenów (NFT) od kryptowalut w celu pomocy w rozwoju rodzącej się branży, pomimo ogólnego zakazu dotyczącego tych ostatnich. Spowodowało to szczyt zainteresowania wśród chińskich społeczności, ponieważ rynek NFT Opensea został zalany ofertami z Szanghaju podczas blokad COVID-19. Miasto było epicentrum pandemii koronawirusa. Wraz ze wzrostem popularności wzrosła również liczba oszustw, co doprowadziło do kilku ostrzeżeń rządowych dla inwestorów przed handlem NFT. Pomimo zakazu kryptowalut w Chinach, wiele osób nadal interesuje się sektorem NFT.

Zgodnie z nowo zmienionym planem, Wuhan zamierza wspierać ponad 200 firm metaverse i zbudować co najmniej dwa „metawersyjne” osiedla przemysłowe do 2025 roku.

Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sunreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.