Wuhan City odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

Wuhan City odkłada plany NFT w obliczu rosnącej niepewności

Anna Sutowicz
Chiny zbudują 100 benchmarkowych aplikacji metaverse do 2025 r.

Wuhan ogłosił swoje plany wsparcia metaverse. Zmieniony projekt chińskiego rządu całkowicie usuwa wymianę tokenów lub zasobów cyfrowych. 


Wuhan pomija NFT w planach metaverse

Wygląda na to, że chińskie miasto Wuhan odkłada swoje plany dotyczące niewymiennych tokenów (NFT) w związku z rosnącą niepewnością regulacyjną wokół kryptowalut i technologii Web3 w kraju. NFT były częścią wstępnego projektu planów przemysłowych rządu Wuhan dotyczących rozwoju gospodarki metaverse. Jednak według raportu South China Morning Post – ostatnio poprawiony projekt pominął tokeny niewymienne. Poprawiona wersja nadal zachęca firmy do skupienia się na zdecentralizowanej technologii i Web3.

Patrząc na zmienioną wersję projektu, chiński rząd wydaje się rezygnować ze wszystkiego, co wiąże się z wymianą tokenów lub własności cyfrowych. Stanowisko to było jasne na przestrzeni lat, kiedy to parę chińskich miast (w tym stolica Pekin i Szanghaj) ogłosiło plany innowacji metaverse, ale każdy prywatny biznes lub gigant technologiczny zaangażowany w NFT spotkał się z wrogością rządu.

NFT w Chinach

Na początku roku Chiny dążyły do oddzielenia niewymiennych tokenów (NFT) od kryptowalut w celu pomocy w rozwoju rodzącej się branży, pomimo ogólnego zakazu dotyczącego tych ostatnich. Spowodowało to szczyt zainteresowania wśród chińskich społeczności, ponieważ rynek NFT Opensea został zalany ofertami z Szanghaju podczas blokad COVID-19. Miasto było epicentrum pandemii koronawirusa. Wraz ze wzrostem popularności wzrosła również liczba oszustw, co doprowadziło do kilku ostrzeżeń rządowych dla inwestorów przed handlem NFT. Pomimo zakazu kryptowalut w Chinach, wiele osób nadal interesuje się sektorem NFT.

Zgodnie z nowo zmienionym planem, Wuhan zamierza wspierać ponad 200 firm metaverse i zbudować co najmniej dwa „metawersyjne” osiedla przemysłowe do 2025 roku.

Chiny zbudują 100 benchmarkowych aplikacji metaverse do 2025 r.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.