Amerykanin przyznał się do kradzieży 50 000 BTC z Silk Road | Wiadomości | CrypS.

Amerykanin przyznał się do kradzieży 50 000 BTC z Silk Road

Redakcja
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

32-letni James Zhong, mieszkaniec Georgii w USA, przyznał się do winy za nielegalne pozyskanie 50 tys. BTC z darknetowego rynku Silk Road. Takie informacje podał amerykański Departament Sprawiedliwości.


Zhong prowadził oszukańczy schemat we wrześniu 2012 roku, używając fałszywych kont, nigdy nie zamieszczając ani nie kupując żadnych towarów lub usług na rynku. Według władz, dokonywał on depozytów w wysokości od 200 do 2000 BTC, a następnie dokonywał szybkich wypłat.

Na przykład 19 września 2012 roku Zhong przelał 500 BTC do portfela Silk Road. W niecałe pięć sekund po dokonaniu depozytu dokonał pięciu wypłat po 500 BTC z rzędu […], co dało zysk netto w wysokości 2000 BTC.

Według DoJ, Jun zainicjował w sumie ponad 140 takich transakcji. W ten sposób zarobił 50 000 BTC. Po pierwszym hardforku sieci na adres mężczyzny wpłynęła podobna kwota w Bitcoin Cash, którą wymienił na Bitcoiny. Według agencji, do ostatniego kwartału 2017 roku, Joon posiadał około 53 500 BTC

9 listopada 2021 roku stróże prawa przeprowadzili przeszukanie domu Amerykanina. Skonfiskowali około 50 676 BTC (wówczas 3,36 mld dolarów), 661 900 dolarów w gotówce i kruszcu metali szlachetnych. W marcu 2022 roku Zhong dobrowolnie przekazał władzom ponad 1004 BTC, do których miał dostęp.

Mieszkaniec Georgii przyznał się do winy za oszustwo. Maksymalna kara w ramach tego artykułu to 20 lat więzienia. Sąd wydał wstępny nakaz przepadku majątku Zhonga. Ostateczny wyrok zostanie ogłoszony 22 lutego 2023 roku.

Inne skonfiskowane bitcoiny z Silk Road

Przypomnijmy, że w listopadzie 2020 roku Departament Sprawiedliwości USA skonfiskował 69 370 BTC powiązanych z Silk Road. Według dokumentów sądowych, właściciel adresu pod pseudonimem Invididual X włamał się na rynek i wykradł środki.

Inwestor venture capital Tim Draper twierdził wcześniej, że wygrał aukcję na Bitcoiny skonfiskowane z Silk Road w 2014 roku. 30 000 BTC miał kupić za 18,74 mln dolarów.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.