Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.10.2022]

Redakcja
sytuacja na rynku kryptowalut

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 października


Spis treści:


Elon Musk jednak znowu chce przejąć Twittera

Jak podaje Bloomberg, Elon Musk poprosił zarząd Twittera o wznowienie procesu przejęcia. Publikacja powołuje się na kompetentne źródła. Według nich miliarder ogłosił wstępne warunki – 54,2 dolara za akcję. W kwietniu zarząd portalu społecznościowego zatwierdził transakcję za łączną kwotę około 44 mld dolarów.

Akcje Twittera zareagowały na tę wiadomość gwałtownym wzrostem. Notowania chwilowo dotarły do 50 dolarów, ale później cofnęły się w pobliże 48 USD.

Czytaj więcej: Elon Musk jednak znowu chce przejąć Twittera


Mastercard tworzy narzędzie o nazwie Crypto Secure

Sieć płatnicza Mastercard uruchomi narzędzie Crypto Secure. Pozwoli ono bankom identyfikować i przerywać transakcje z giełd kryptowalutowych podejrzanych o nieuczciwe praktyki.

Crypto Secure został opracowany przez zespół CipherTrace, który w 2021 roku stał się częścią Mastercard. Oprogramowanie wykorzystuje „wyrafinowane” algorytmy AI, dane z blockchaina i innych źródeł. Użytkownikom prezentowany jest dashboard z ocenami ryzyka dla danej transakcji. Decyzję o zatwierdzeniu/odrzuceniu transakcji podejmuje sam partner sieci płatniczej.

Czytaj więcej: Mastercard tworzy narzędzie o nazwie Crypto Secure


Glassnode: 18 300 USD za Bitcoina to „próg bólu”

78 400 BTC może być zagrożonych likwidacją, jeśli cena bitcoina spadnie poniżej 18 300 dolarów, co wynika z modelu regresji złożoności wydobycia. Takie szacunki przedstawili analitycy Glassnode w najnowszym raporcie.

Czytaj więcej: Glassnode: 18 300 USD za Bitcoina to „próg bólu”


McDonald’s w szwajcarskim mieście zaczyna akceptować BTC i USDT

McDonald’s w szwajcarskim mieście Lugano zaczął przyjmować płatności w bitcoinie oraz Tetherze. Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem ponieważ lokalne władze zezwoliły na płatności  BTC, USDT i tokenie LVGA w marcu tego roku. W ramach partnerstwa z Tether Operations Limited Lugano realizuje także „Plan B”, czyli inicjatywę wspierającą lokalne startupy z branży kryptowalut oraz ich wykorzystanie do płatności.

Czytaj więcej: McDonald’s zaczyna akceptować Bitcoin i Tether w szwajcarskim mieście


Premier Japonii zapowiada państwowe inwestycje w metaverse i NFT

Rząd Japonii przeznaczy środki na promocję usług Web3 związanych m.in. z metaverse i NFT. Tak wynika z ostatniego wystąpienia premiera Fumio Kishidy przed Zgromadzeniem Narodowym.

Czytaj więcej: Japonia inwestuje w metaverse i ekspansję NFT


Peter Schiff oskarża Michaela Saylora o “pompowanie” bitcoina

Zwolennik złota Peter Schiff skrytykował byłego prezesa MicroStrategy Michaela Saylora i telewizję CNBC za promowanie bitcoina. Jak twierdzi, “rozpieszczają” oni pierwotną kryptowalutę. Jego wpis spotkał się z dużą krytyką, a sam Saylor skomentował, że według amerykańskiego prawa BTC jest towarem i mówienie o nim nie rożni się od reklamowania granitu lub aluminium.


Hut 8 we wrześniu wydobył mniej BTC niż w sierpniu

Hut 8 Mining wydobył we wrześniu 277 BTC, w porównaniu do 375 BTC w sierpniu. Na koniec miesiąca kanadyjska firma górnicza zgromadziła 8388 BTC (168,5 mln dolarów według obecnych kursów).


Wallet bot na Telegramie pozwala kupować BTC i TON

Twórcy bota Telegram Wallet uruchomili usługę P2P do bezpośredniego kupowania i sprzedawania bitcoinów i Toncoinów (TON) między użytkownikami. –> źródło: Forklog


Hugo Boss wprowadza na rynek ekskluzywną kolekcję NFT

Niemiecki projektant mody Hugo Boss podejmie współpracę z Imaginary Ones, aby uruchomić ekskluzywną kolekcję niewymienialnych tokenów (NFT) dla swojej marki HUGO.


1inch integruje usługę Unstoppable Domains

Projekt DeFi 1inch ogłosił partnerstwo ze zdecentralizowanym rejestratorem domen Unstoppable Domains. Dzięki temu posunięciu użytkownicy 1inch Wallet będą mogli dokonywać transakcji w wygodniejszy sposób, zastępując skomplikowane adresy nazwami domen NFT. –> źródło: Forklog

Serwer Discord artysty Beeple padł ofiarą ataku phishingowego

Artysta Mike Winkelmann (Beeple) poinformował o zhakowanym linku URL do swojego oficjalnego serwera Discord. Użytkownicy po kliknięciu na niego byli przekierowywani do fałszywego kanału.


Nvidia zamyka biuro w Rosji

Nvidia zamknie swoje biuro w Rosji do końca października 2022 roku z powodu “niemożności zapewnienia efektywnej pracy pracowników”. Taką informację podał Forbes. –> źródło: Forbes


Włochy tworzą wstępny rejestr firm z branży kryptowalut

Na liście obok 73 nazw znalazły się m.in. Coinbase , Binance i Crypto.com. Teraz spółki oczekują na odpowiednie kontrole, które potwierdzą, że mogą świadczyć usługi we Włoszech. Procesem zajmuje się Organismo Agenti e Mediatori (OAM), czyli włoski organ nadzorczy prowadzący listy agentów finansowych (m.in. pośredników kredytowych i kantorów). –> źródło: CoinDesk


Rosja blokuje stronę giełdy kryptowalut OKX

Z nieznanych przyczyn trzecia co do wielkości giełda kryptowalut na świecie trafiła na czarną listę rosyjskiej prokuratury. Adresy IP OKX są blokowane na podstawie decyzji z 4 października. –> źródło: CoinDesk

sytuacja na rynku kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.