Elon Musk chce kupić wszystkie akcje Twittera | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk chce kupić wszystkie akcje Twittera

Zerelik Maciej
elon musk twitter

Elon Musk ogłosił ofertę przejęcia Twittera za 43 miliardy dolarów. Oznacza to, że aby przejąć 100% udziałów w firmie, musiałby zapłacić 54,20 dolarów za akcję.


W oświadczeniu złożonym 13 kwietnia w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Musk stwierdził, że Twitter ma „potencjał, by stać się platformą dla wolnego słowa na całym świecie” oraz przedstawił swoją ofertę:

Oferuję zakup 100% Twittera za cenę 54,20 dolarów za akcję w gotówce. Stanowi to 54% premię w stosunku do dnia poprzedzającego rozpoczęcie przeze mnie inwestycji w Twittera i 38% premię w stosunku do dnia poprzedzającego publiczne ogłoszenie mojej inwestycji. Moja oferta jest moją najwyższą i ostateczną ofertą i jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć moją pozycję jako udziałowca

Twitter potwierdził dziś (14 kwietnia) otrzymanie od Muska niewiążącej propozycji nabycia wszystkich znajdujących się w obrocie akcji zwykłych firmy. Zarząd spółki miał dokładnie przeanalizować tę propozycję o 10 rano czasu wschodniego (ET).

Po ogłoszeniu tej informacji akcje Twittera wzrosły o ponad 13%. W ciągu ostatniego miesiąca kurs akcji TWRT zyskał 12,82 USD (38,81%). Wciąż jednak znajduje się daleko od rekordu wszechczasów.

Wpływ na DOGE

W odpowiedzi na tę wiadomość Dogecoin (DOGE) zwiększył swoją kapitalizację rynkową o prawie 1 miliard dolarów w ciągu dziesięciu minut – 18,44 do 19,36 mld USD. Kurs DOGE wzrósł jednocześnie z 0,139 do 0,1459 dolara, a wolumen zwiększył się o 140 milionów dolarów. Obecnie DOGE jest notowany na poziomie 0,1447 USD, co oznacza wzrost o 4,34% w ciągu ostatniego tygodnia i o 1,03% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Moneta, która początkowo miała być żartem, zyskała sobie dość silną grupę zwolenników, a wśród nich jest sam Elon Musk. Dogecoin może wzrosnąć dzięki poparciu Muska dla tej monety jako formy płatności na Twitterze.

elon musk twitter
reklama
reklama