McDonald's zaczyna akceptować Bitcoin i Tether w szwajcarskim mieście | Wiadomości | CrypS.

McDonald’s zaczyna akceptować Bitcoin i Tether w szwajcarskim mieście

Anna Sutowicz
McDonald's zaczyna akceptować Bitcoin i Tether

McDonald’s zaczyna akceptować Bitcoin i Tether jako metodę płatności w Szwajcarii. Sieć fast foodów jest jedną z pierwszych, która uczestniczy w eksperymencie przyjaznym kryptowalutom w 63-tysięcznym mieście Lugano.


W McDonald’s można płacić bitcoinem

Międzynarodowa sieć fast foodów McDonald’s akceptuje Bitcoin (BTC) jako metodę płatności we włoskojęzycznym regionie Szwajcarii – Lugano. Wczoraj na Twitterze, Bitcoin Magazine umieścił jednominutowy film z zamawiania jedzenia w cyfrowym kiosku McDonald’s, a następnie z płacenia za nie w zwykłej kasie za pomocą aplikacji mobilnej. Globalna sieć fast foodów jest jedną z pierwszych, która uczestniczy w eksperymencie przyjaznym kryptowalutom w tym 63-tysięcznym mieście.

Społeczność kryptograficzna nie uważa tego za zaskakujące, ponieważ w marcu 2022 roku miasto Lugano ogłosiło, że zaakceptuje Bitcoin, Tether i token LVGA jako prawny środek płatniczy.

Tether Operations Limited

3 marca 2022 roku miasto podpisało protokół ustaleń z Tether Operations Limited, uruchamiając tak zwany “Plan B”. Zgodnie z nim, Tether stworzył dwa fundusze – pierwszy na kwotę 106 mln USD, którego celem było zebranie puli inwestycyjnej dla kryptowalutowych startupów. Drugi fundusz na kwotę 3 mln USD powstał jako próba zachęcenia sklepów i firm w całym mieście do przyjęcia kryptowalut.

Paolo Ardoino, dyrektor do spraw technologii Tether i Bitfinex powiedział, że plan B “idzie świetnie” i ogłosił dwutygodniowe zajęcia edukacyjne na temat technologii blockchain i kryptowalut w mieście. Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, planowane jest rozszerzenie płatności na bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Oczekuje się również, że ponad 200 sklepów i firm w okolicy będzie akceptować płatności kryptowalutowe za towary i usługi.

Salwador akceptuje kryptowaluty

We wrześniu ubiegłego roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zezwolił na używanie BTC jako prawnego środka płatniczego. Od tego czasu McDonald’s akceptuje BTC we wszystkich swoich 19 punktach sprzedaży w kraju.

McDonald's zaczyna akceptować Bitcoin i Tetherreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.