Glassnode: 18 300 USD za Bitcoina to "próg bólu" | Wiadomości | CrypS.

Glassnode: 18 300 USD za Bitcoina to “próg bólu”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
on-chain analiza

78 400 BTC może być zagrożonych likwidacją, jeśli cena bitcoina spadnie poniżej 18 300 dolarów, co wynika z modelu regresji złożoności wydobycia. Takie szacunki przedstawili analitycy Glassnode w najnowszym raporcie.


Eksperci zauważyli rosnące prawdopodobieństwo wzmożonej zmienności po dłuższym okresie konsolidacji w przedziale 18 000- 20 000 USD. Historycznie, taka stagnacja była nietypowa dla pierwotnej kryptowaluty.

Hash rate BTC osiąga ATH

Wraz z stabilnością cena, poprawie ulegają też metryki związane z górnictwem. Hash rate osiągnął rekordowy poziom 242 EH/s. Liczba ta jest równoważna 7,753 miliarda ludzi na planecie jednocześnie obliczających 30 miliardów haseł SHA256 – taką analogię przytoczyli eksperci.

hash rate glassnode

Wzrost mocy obliczeniowej jest napędzany przez wprowadzenie najbardziej wydajnych urządzeń ASIC. Potwierdza to dynamika przychodów na EH/s (4,06 BTC).

W przeliczeniu na dolary oscyluje między 78 a 88 tys. USD. Ostatni raz takie wartości obserwowano po halvingu w październiku 2020 roku, kiedy bitcoin był wyceniany na połowę tego, co teraz (~10 000 USD).

miner ravenue

Próg rentowności wydobycia

Regresja logarytmiczna między trudnością a kapitalizacją rynkową ze współczynnikiem R2 wynoszącym 0,944 pokazuje, że poziom progu rentowności wydobycia bitcoinów w całym sektorze wynosi 18 300 USD. Wartość ta jest nieznacznie wyższa od czerwcowego minimum wynoszącego 17 840 dolarów.regresja logarytmiczna

Górnicy, którzy odpowiadają za 96% obecnego hash rate, mają na swoich saldach 78 400 BTC. Czyli maksymalną liczbę monet, która mogłaby zwiększyć sprzedaż w przypadku wystąpienia presji na tę kategorię uczestników rynku.

górnicy

Tempo dystrybucji spowalnia

W atmosferze obecnej stabilizacji pierwszej kryptowaluty, eksperci zauważyli spowolnienie miesięcznego tempa dystrybucji monet przez górników – połowa wrześniowych szczytów, do 4400 BTC.

miner position

Analitycy zauważyli, że najwięcej sprzedają górnicy puli Poolin. We wrześniu Poolin przyznał się do problemów z płynnością finansową.

poolin
on-chain analizareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.