Mastercard tworzy narzędzie o nazwie Crypto Secure | Wiadomości | CrypS.

Mastercard tworzy narzędzie o nazwie Crypto Secure

Maciej Żerelik
mastercard kryptowaluty

Sieć płatnicza Mastercard uruchomi narzędzie Crypto Secure. Pozwoli ono bankom identyfikować i przerywać transakcje z giełd kryptowalutowych podejrzanych o nieuczciwe praktyki. Taką informację podaje CNBC.


Crypto Secure został opracowany przez zespół CipherTrace, który w 2021 roku stał się częścią Mastercard. Oprogramowanie wykorzystuje „wyrafinowane” algorytmy AI, dane z blockchaina i innych źródeł. Użytkownikom prezentowany jest dashboard z ocenami ryzyka dla danej transakcji. Decyzję o zatwierdzeniu/odrzuceniu transakcji podejmuje sam partner sieci płatniczej.

Mastercard wykorzystuje podobną technologię do zapobiegania oszustwom w transakcjach z walutą fiat.

Prezes Mastercard ds. cyberbezpieczeństwa Ajay Bhalla odmówił ujawnienia dokładnych danych dotyczących transakcji powiązanych z kryptowalutami. Zauważył jednak, że ich liczba na minutę jest już liczona w „tysiącach”.

Karty przetwarzają coraz więcej krypto transakcji

Visa podała wcześniej, że użytkownicy kart płatniczych opartych na kryptowalutach przeprowadzili transakcje o wartości 2,5 mld USD w okresie październik-grudzień 2021 r.

Przypomnijmy, że we wrześniu Visa uczestniczyła w wartej 51,5 mln dolarów rundzie finansowania platformy wykrywania oszustw Sardine.

Według Chainalysis, transakcje kryptowalutowe związane z tego typu nielegalną działalnością osiągnęły w 2021 roku wartość 14 mld dolarów.

chainalysis raport
mastercard kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.