Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.07.2023]
Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 31 lipca 2023 roku
Spis treści:
W tym kraju Binance działa nielegalnie!
Gdyby Gary Gensler chciał się przenieść na analogiczne stanowisko w innym kraju, ale w tej samej instytucji, to zapewne spodobało by mu się w Nigerii. Tam również SEC postrzega wszystkie kryptowaluty jako papiery wartościowe i generalnie nie pała sympatią do tej klasy aktywów. Również i nigeryjski regulator otwarcie uważa Binance za podmiot, który zagraża bezpieczeństwu inwestorów. W związku z tym wezwano wszystkich obywateli, by unikali tej giełdy, bowiem ”działa w tym kraju nielegalnie”
Czytaj więcej: Binance działa w tym kraju nielegalnie! Kolejne państwo nie chce giełdy
Macie usunąć wszystkie kryptowaluty! Absurdalne żądanie wobec Coinbase
W miniony weekend dyrektor generalny Coinbase – Brian Armstrong – udzielił wywiadu serwisowi Financial Times. W trakcie rozmowy z dziennikarzem opowiadał o trwającym konflikcie z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Dotychczas wiedzieliśmy o tym, że regulator pozwał firmę za handel tokenami kryptograficznymi, które sklasyfikował jako papiery wartościowe. Teraz prezes giełdy powiedział, że chwilę przed otrzymaniem oficjalnego aktu oskarżenia, komisarze SEC polecili usunięcie wszystkich kryptowalut z wyjątkiem Bitcoina z platformy. Absurd totalny.
Czytaj więcej: Coinbase ujawnia absurdalne żądanie SEC. To mógłby być koniec kryptowalut w USA
Kolejne szaleństwo na memecoiny
Niedawno wystartowała specjalna sieć 2 warstwy Ethereum – Base – za którą stoi właśnie Coinbase. Na tym blockchainie pojawiło się wiele memecoinów, a dwa w pewnym stopniu nawiązywały właśnie do wspomnianej firmy oraz jej CEO. W pewnym momencie ich kurs osiągnął ”wystrzałowe” wyniki, ale jak można się domyślić, po chwili zaczął spadać. Jednakże ktoś na pewno na tym zarobił spory pieniądz.
Czytaj więcej: Boom na memecoiny w sieci Base. Tokeny skaczą po 1 000 000%!
Changpeng Zhao pisze o swoim wielkim błędzie sprzed lat
Wczoraj ekosystem Ethereum świętował swoje ósme urodziny. Z tej okazji społeczność kryptowalut na Twitterze zebrała się, by wspólnie powspominać, jak to było na początku. Również swoimi wspomnieniami podzielił się dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – który opowiedział pewną anegdotkę związaną z Vitalikiem Buterinem. Pół żartem, pół serio, przyznał się do jednej rzeczy, którą przegapił w tamtym czasie, a mogłaby ona znacznie odmienić życie przedsiębiorcy oraz rynek kryptowalut nie byłby może taki, jak dziś.
Czytaj więcej: Ethereum skończyło 8 lat. Changpeng Zhao przyznaje się do błędu, który popełnił w tamtym czasie
Groza na rynku DeFi. Jedna luka naraziła wiele projektów na straty
Wykryto krytyczny błąd w kodzie Vyper, języka programowania, na którym działa wiele protokołów obsługujących pule płynnościowe zdecentralizowanych finansów. W międzyczasie hakerzy wykorzystali go i przeprowadzono wiele exploitów, w wyniku których wyprowadzono środki o wartości około 100 mln dolarów. Jednakże branża w miarę szybko zareagowała i poczyniła niezbędne czynności, by zahamować kolejne straty.
Czytaj więcej: Panika w sektorze DeFi. Krytyczna luka jednego z protokołów i exploit na miliony dolarów
”Pomarańczowa pigułka”, która była przełomowa dla bitcoina
Znany entuzjasta bitcoina, inwestor, który dorobił się miliardowej fortuny oraz dyrektor generalny Galaxy Digital – Mike Novogratz – omawiał ostatnio drogę, jaką pierwsza kryptowaluta przebyła w tym roku. W dyskusji z dziennikarzem Bloomberga stwierdził, że najbardziej przełomowym zdarzeniem dla BTC w 2023 r. była zmiana nastawienia wobec tej kryptowaluty przez Larry’ego Finka, czyli CEO BlackRock. Novogratz stwierdził, że ten ”łykną pomarańczową pigułkę”, czyli z osoby będącej sceptykiem BTC stał się jego orędownikiem. Niedawno Fink powiedział, że ”bitcoin jest walutą przyszłości i stanowi lepsze zabezpieczenie, niż złoto”.
Źródło: Bitcoinist
Kolejne projekty krypto pozwane przez SEC
Richard Schueler, który w społeczności cyfrowych aktywów jest znany bardziej, jako Richard Heart, dołącza do grona podmiotów, które zostały w ostatnich miesiącach pozwane przez amerykańskiego regulatora. SEC zarzuca mu, że środki, jakie udało mu się w 2019 roku zebrać z ramienia swoich projektów Hex, PulseChain i PulseX, pochodzą ze sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Co więcej, ponoć część z nich przedsiębiorca wykorzystał do własnych celów.
Richard Heart (@RichardHeartWin | $HEX) is sued by the SEC for securities fraud pic.twitter.com/pyiiAja8qO
— Summers (@SummersThings) July 31, 2023
Ostatni krach przed hossą – twierdzi współtwórca MakerDAO
Opisywane już wyżej kłopoty Curvy Finance spotkały się oczywiście z komentarzami wielu osób z branży kryptowalut. Między innymi swoje 3 grosze dorzucił w tej kwestii Rune Christensen, czyli jeden z założycieli projektu MakerDAO. Jego zdaniem takie zatrzęsienie tylko umocni protokoły zdecentralizowanych finansów i staną się one silniejsze.
Curve getting exploited. Risk of bad debt and liquidations in the ecosystem.
This might seems like an “it’s over” moment, but perhaps it’s just this cycles Black Thursday – the last crash before the bull market, with everything coming back 100x stronger
— Rune (@RuneKek) July 31, 2023
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.