Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [3.10.2022]

Maciej Żerelik
sytuacja na rynku kryptowalut 3.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 października

Spis treści:


Holenderski sąd odrzuca apelację dewelopera Tornado Cash

Deweloper miksera kryptowalut Tornado Cash, Alexei Pertsev, pozostanie w więzieniu co najmniej do 22 listopada. Holenderski sąd odrzucił bowiem złożoną przez niego apelację.

Czytaj więcej: Holenderski sąd odrzuca apelację dewelopera Tornado Cash


CEO Celsiusa wypłacił 10 mln dolarów przed zablokowaniem operacji

CEO platformy kryptolendingowej Celsius Network, Alex Mashinsky, wycofał 10 milionów dolarów w tygodniach poprzedzających zamrożenie kont klientów. Według jednego ze źródeł wyjął on 8 mln USD. Pozostałe 2 mln USD związane były z planowaną operacją zarządzania majątkiem.

Czytaj więcej: CEO Celsiusa wypłacił 10 mln dolarów przed zablokowaniem operacji


Robert Kiyosaki: Umacniający się dolar tworzy okazję do zakupu BTC

Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” i przedsiębiorca, stwierdził, że umacniający się dolar amerykański tworzy doskonałą okazję do zakupu bitcoina i innych cyfrowych aktywów. Oprócz zakupów pierwotnej kryptowaluty, wezwał też do akumulacji złota i srebra.

Czytaj więcej: Robert Kiyosaki: Umacniający się dolar tworzy okazję do zakupu BTC


Deutsche Telekom uruchamia walidator Ethereum do obsługi stakingu

Deutsche Telekom, spółka nadrzędna T-Mobile, uruchomiła swój własny węzeł Ethereum, żeby umożliwić klientom prowadzenie stakingu. Gigant telekomunikacyjny zapewnia już podobne usługi dla Flow, Celo i Polkadot.

Czytaj więcej: Deutsche Telekom uruchamia walidator Ethereum do obsługi stakingu


Rzadki NFT z kolekcji CryptoPunks sprzedany za 4,4 mln USD

CryptoPunk #2924 został sprzedany za 3300 ETH (tj. 4,4 mln USD w momencie transakcji). To czwarty największy wynik pod względem zapłaconego eteru w historii kolekcji NFT oraz jedna z najwyższych cen uzyskanych przez niewymienny token od lutego 2022.

Czytaj więcej: Rzadki NFT z kolekcji CryptoPunks sprzedany za 4,4 mln USD


Paragwaj: senat odrzucił weto prezydenta ws. regulacji kryptowalut

Paragwajski senat uchylił weto prezydenta, nałożone w sierpniu na ustawę o kryptowalutach, mającą na celu uregulowanie wydobycia, komercjalizacji, pośrednictwa, wymiany oraz transferów, przechowywania i administrowania cyfrowych aktywów. Politycy uznali, że dokument przyniesienie wiele korzyści, w tym możliwość opodatkowania sektora.

Czytaj więcej: Paragwaj: senat odrzuca prezydenckie weto ustawy o kryptowalutach


Pojawiły się pogłoski o możliwym bankructwie Credit Suisse

Swapy ryzyka kredytowego (CDS) na dług jednego z największych europejskich banków inwestycyjnych, Credit Suisse, skoczyły do rekordowych poziomów od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Tak wysokie wartości wskazują na 23-procnetowe prawdopodobieństwo jego upadku w ciągu najbliższych pięciu lat.


Haker Transit Swap oddaje 70% łupu i przelewa środki do Tornado Cash

Haker, który włamał się do zdecentralizowanej giełdy cross-chain Transit Swap zwrócił 70% skradzionych środków, co stanowi aktywa o wartości ok. 16,2 mln dolarów.

Czytaj więcej: Haker zwraca 70% z 23 mln USD skradzionych z Transit Swap

Według najnowszych informacji haker przelał pozostałą część łupu do miksera Tornado Cash i wszedł w korespondencję z zespołem projektu, domagając wypłaty odpowiednio wysokiej nagrody za wykrycie luki.


Binance podpisuje protokół ustaleń z kazachskim regulatorem

Największa giełda kryptowalut świata nawiązała współpracę Agencją Monitorowania Finansowego Republiki Kazachstanu. Podpisane memorandum dotyczy współpracy pomiędzy Binance i agencją, określając wzajemne interakcje oraz pola współpracy. Giełda Changpenga Zhao pomoże regulatorowi w wykrywaniu nielegalnych transakcji i blokowaniu kryptowalut związanych z przestępstwami oraz będzie doradzać w kwestii prawodawstwa. –> źródło: Forklog


Tajska SEC oskarża Bitkub i cztery inne podmioty o wash trading

Tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła Bitkub, największą w kraju giełdę kryptowalut, oraz cztery inne podmioty o rzekome zaangażowanie w wash trading. –> źródło: CryptoPotato


Wypłaty Celsiusa muszą pozostać zamknięte – twierdzi Departament Sprawiedliwości

Amerykański powiernik podlegający Departamentowi Sprawiedliwości przekonywał sąd, że Celsius nie powinien mieć prawa do inicjowania wypłat klientów do czasu przeprowadzenia dokładniejszego dochodzenia. –> źródło: Cryptobriefing


Binance spaliło tokeny LUNC – token wzrósł 70% w tydzień

Wartość Luna Classic (LUNC) wzrosła o ponad 70% w ciągu tygodnia i o ponad 44% w miesiącu, osiągając 0,000365 USD. Wzrost ten można przypisać giełdzie Binance, która spaliła tokeny według niedawnej propozycji wprowadzającej podatek od transakcji. –> źródło: Decrypt

sytuacja na rynku kryptowalut 3.10.2022reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.