CEO Celsiusa wypłacił 10 mln dolarów przed zablokowaniem operacji | Wiadomości | CrypS.

CEO Celsiusa wypłacił 10 mln dolarów przed zablokowaniem operacji

Redakcja
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

CEO platformy kryptolendingowej Celsius Network, Alex Mashinsky, wycofał 10 milionów dolarów w tygodniach poprzedzających zamrożenie kont klientów. Taką informację podał Financial Times, powołując się na anonimowe źródła.


Według publikacji, do wypłaty doszło w czasie majowej wyprzedaży, spowodowanej upadkiem ekosystemu Terra. Oczekuje się, że Celsius przedstawi szczegóły transakcji CEO w ramach szerszego ujawnienia informacji finansowych.

Rzecznik Mashinskiego powiedział, że szefowi serwisu i członkom jego rodziny po zablokowaniu transakcji na kontach Celsjusa pozostały 44 miliony dolarów.

Dodał, że prezes “wycofał pewną kwotę, z której większość została wykorzystana do zapłacenia podatków”. Według jednego ze źródeł wyjął on 8 mln USD. Pozostałe 2 mln USD związane były z planowaną operacją zarządzania majątkiem.

Publikacja przypomniała, że zgodnie z amerykańskim prawem płatności dokonane przez firmę na 90 dni przed jej upadłością mogą być zwrócone wszystkim wierzycielom.

Upadek Celsiusa

Dla przypomnienia, platforma kryptowalutowa zawiesiła wypłaty, wymiany i transfery między kontami w dniu 13 czerwca.

Miesiąc później Celsius i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Zobowiązania platformy przekroczyły jej aktywa o 2,85 mld dolarów.

W sierpniu amerykański urząd powierniczy stwierdził, że istnieją “liczne problemy” z zarządzaniem firmą. Wcześniej FT informował o ingerencji Mashinskiego w strategię handlową platformy kryptowalutowej, która kosztowała “miliony dolarów”.

We wrześniu prezes ujawnił plan ratowania Celsjusa przed bankructwem. Mashinsky ustąpił później ze stanowiska.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.