Deutsche Telekom uruchamia walidator Ethereum do obsługi stakingu | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Telekom uruchamia walidator Ethereum do obsługi stakingu

Mariusz Przepiórka
deutsche telekom zacznie prowadzić staking ethereum

Gigant telekomunikacyjny Deutsche Telekom, spółka nadrzędna T-Mobile, ogłosił, że uruchomi walidator, aby wspierać staking Ethereum.


Niemiecka firma poinformowała, że jej dział T-Systems Multimedia Solutions (MMS) współpracuje z aplikacją proof-of-stake i DAO StakeWise w celu obsługi ETH. Umożliwi to klientom udział w zatwierdzaniu transakcji bez konieczności samodzielnego uruchamiania węzła.

Sieć Ethereum niedawno przeszła na model proof-of-stake w ramach aktualizacji Merge. Przejście to sprawia, że kryptowaluta jest znacznie bardziej wydajna energetycznie, ponieważ proof-of-stake eliminuje konieczność wydobywania kryptowalut przy użyciu specjalnych urządzeń, nazywanych koparkami.

Nasze wejście w płynny staking jako operator węzła i ścisła współpraca z DAO jest nowością dla Deutsche Telekom – powiedział Dirk Röder, szef Blockchain Solutions Center w T-Systems MMS.

Płynny staking odnosi się do usługi polegającej na przekazaniu swoich środków stronie trzeciej w celu ich przechowania – oddania aktywów do sieci na dany okres – a w zamian za to otrzymania innego tokena, który można wykorzystać w innym miejscu.

Deutsche Telekom uważa, że płynny staking za pośrednictwem ich nowej usługi przyciągnie klientów, ponieważ podobnie jak inne tego typu usługi, takie jak Lido, oszczędza im kłopotu związanego z koniecznością utworzenia węzła walidacyjnego – i jest tańszy. Aby założyć własny węzeł, potrzebne jest 32 ETH, co przy obecnej cenie wynosi ponad 41 000 USD.

Kolejny krok Deutsche Telekom w branży kryptowalutowej

Takie usługi stają się coraz popularniejsze, gdy czołowa sieć dla DeFi i NFT przeszła na proof-of-stake. Wcześniej górnicy ETH używali wielu komputerów do przetwarzania transakcji na blockchainie, co było bardzo energochłonne. Teraz na proof-of-stake każdy może się zaangażować poprzez staking rodzimej kryptowaluty blockchaina Ethereum

Deutsche Telekom od pewnego czasu angażuje się w branżę kryptowalutową. W ubiegłym roku firma zainwestowała w Celo, blockchainowy startup, który świadczy usługi mobilne. Deutsche Telekom zapewnia również usługi stakingu dla Flow, Celo i Polkadot.

deutsche telekom zacznie prowadzić staking ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.