Rzadki NFT z kolekcji CryptoPunks sprzedany za 4,4 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Rzadki NFT z kolekcji CryptoPunks sprzedany za 4,4 mln USD

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
nft kryptowaluty automat mynft

Rzadki niewymienny token (NFT) z kolekcji CryptoPunks został sprzedany za 4,4 miliona dolarów. Transakcja była czwartą pod względem wartości ETH.


Nieznana osoba kupiła CryptoPunk #2924 NFT za 3300 ETH (tj. 4,4 mln USD w momencie transakcji). Transakcja była czwartą pod względem wartości ETH i dziesiątą pod względem wartości w dolarach w historii kolekcji.

To jedna z najwyższych cen od lutego 2022 r. W tym czasie Punk #8522 został bowiem kupiony za 8 tysięcy ETH. Wówczas taka ilość eterów równała się 24 mln USD, co było też najwyższą ceną za CryptoPunka w historii. Sprzedany punk małpy z kapturem jest jednym z 24 punków. Zajmuje również 38. miejsce pod względem najrzadszych z łącznej liczby 10 000 tokenów stworzonych 2017 roku. Ostatni raz sprzedał się pod koniec 2020 r. za 150 ETH, czyli równowartość prawie 71 tysięcy USD.

Kolekcja CryptoPunks

W 2017 roku zespół Larva Labs uruchomił kolekcję CryptoPunks zawierającą 10 tysięcy obrazów niewymiennych tokenów 24×24 px. Początkowo wiele niewymiennych tokenów projektu było dystrybuowanych bezpłatnie. Wcześniej projekt Doodles NFT zebrał 54 mln USD od firmy venture capital Seven Seven Six współzałożyciela Reddit, czyli Alexisa Ohaniana.

Niewymienne tokeny Punk rządziły na rynku przez cały rok 2021. Aż do grudnia, kiedy to Bored Ape pierwszy raz przebiły je pod względem ceny.

Czym jest NFT?

NFT, tj. niewymienne tokeny są zasadniczo unikatową reprezentacją zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Poprzez kryptografię pomagają w weryfikowalnym udowodnieniu własności i autentyczności zasobu. Najczęściej są tworzone na platformie blockchain Ethereum w protkole ERC-721. Można je porównać do biletu lotniczego, w samolocie każdy posiada taki sam, jednak są one wydawane personalnie lub do dzieła sztuki namalowanego przez artystę, kiedy każdy obraz może mieć inną wartość aniżeli ten drugi.

nft kryptowaluty automat mynftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.