Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.12.2022]

Redakcja
sytuacja w branży krypto 29.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 grudnia.


Spis treści:


Bankman-Fried bohaterem książki? Rozmawiał z autorem “The Big Short”

Założyciel upadłej giełdy kryptowalutowej spotkał się podczas swojego aresztu domowego z pisarzem, który, jak uważają członkowie społeczności kryptowalutowej, ma zamiar napisać książkę lub scenariusz filmowy oparty na wydarzeniach związanych z FTX. Chodzi tu amerykańskiego autora i dziennikarza Michaela Lewisa, który napisał bestsellerową książkę “The Big Short”.

Czytaj więcej: SBF spotkał się z autorem bestsellerów


Messari: Górnicy sprzedali prawie wszystkie BTC wydobyte w 2022 roku

Publiczni górnicy wyprzedali prawie wszystkie bitcoiny wydobyte w 2022 roku, wywierając presję na cenę kryptowaluty. Zwrócił na to uwagę starszy analityk Messari, Tom Dunleavy. Według jego danych, 10 firm giełdowych wydobyło ~40,700 BTC i sprzedało ~40,300 BTC od początku roku.

Czytaj więcej: Messari: Górnicy sprzedali prawie wszystkie BTC wydobyte w 2022 roku


MicroStrategy kupiło 2501 BTC za 44,6 mln USD

Zgodnie z raportem do SEC, MicroStrategy kupiła około 2395 BTC za 42,8 mln USD po cenie 17 871 USD w okresie od 1 listopada do 21 grudnia 2022 roku. Z kolei w dniu 22 grudnia firma sprzedała około 704 BTC o wartości 11,8 miliona dolarów w dniu 22 grudnia, by już 24 grudnia odkupić 810 BTC za 13,6 miliona dolarów po średniej cenie około 16 845 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu firma posiada 132 500 BTC o wartości około 4,03 miliarda dolarów. Średnia cena, po której spółka kupiła monety to 30 397 dolarów.

Czytaj więcej: MicroStrategy kupiła 2501 BTC za 44,6 mln USD


Ukraina zwalcza krypto-przestępczość

Według oświadczenia cyberpolicji Ukrainy, publiczno-prywatne partnerstwo z firmą analityczną Crystal Blockchain zaowocowało rozwiązaniem ponad 50% wszystkich wykrytych przestępstw, związanych z kryptowalutami. Dzięki współpracy udało się zebrać dowody dot. nielegalnych działalności osób zaangażowanych w finansowe wsparcie rosyjskiej armii lub dot. innych nielegalnych ugrupowań zbrojnych.

Czytaj więcej: Ukraina zwalcza krypto-przestępczość


Wyciek kluczy API z 3Commas

Do naruszenia miało dojść ponad 3 miesiące temu, jednak incydent został potwierdzony dopiero wczoraj. Z platformy tradingowej 3Commas wyciekło 10 000 kluczy API. Użytkownicy funkcji powinni natychmiast ją wyłączyć.

Czytaj więcej: Binance ostrzega przed wyciekiem danych z 3Commas


Gemini musi zmierzyć się z pozwem zbiorowym dotyczącym produktu Earn

Inwestorzy złożyli pozew zbiorowy przeciwko giełdzie Gemini i jej założycielom Tylerowi i Cameronowi Winklevossom za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci kont Earn.

W oświadczeniu skierowanym do Południowego Dystryktu Nowego Jorku firma i założyciele zostali oskarżeni o oszustwo i naruszenie przepisów giełdowych. –> źródło: MarketWatch


Senat Kazachstanu przyjmuje ustawę o licencjach dla górników

Wyższa izba parlamentu Kazachstanu zatwierdziła poprawki do regulacji górnictwa, które wprowadziłyby licencjonowanie tej działalności. Informację o tym podał Interfax.

Obowiązkowe licencje przewidziane są zarówno dla górników będących właścicielami centrów przetwarzania danych (DPC), jak i dla właścicieli urządzeń i najemców ogniw w centrach przetwarzania danych.


Dzienny wolumen obrotu na giełdach spot spada poniżej 10 mld USD

Średni dzienny wolumen obrotu na giełdach spot spadł poniżej 10 mld USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. Tak wskazują dane z The Block. Na dzień 27 grudnia wygładzona 7-dniowa średnia ruchoma wynosiła 8,53 mld USD.

wolumen btc spot

Fear and Greed Index również świadczy o nastrojach na rynku. W chwili pisania tego tekstu utrzymuje się on na poziomie 28 (“strach”).


Chiny uruchamiają państwowy rynek NFT

1 stycznia 2023 r. w Pekinie odbędzie się uroczysta ceremonia uruchomienia chińskiego rynku NFT. Witryną będą zarządzać państwowe spółki — Art Exhibitions China oraz China Technology Exchange, a także prywatna firma Huban Digital.

China Digital Asset Trading Platform ma obsługiwać handel cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi oraz prawami własności. Projekt opiera się na państwowym blockchainie o nazwie China Cultural Protection Chain. –> źródło: CoinDesk

sytuacja w branży krypto 29.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.