MicroStrategy kupiła 2501 BTC za 44,6 mln USD | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupiła 2501 BTC za 44,6 mln USD

Redakcja
microstrategy

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy pozyskał dodatkowe 2501 BTC. Takie informacje przekazał założyciel firmy –  Michael Saylor.


Zgodnie z raportem do SEC, MicroStrategy kupiła około 2395 BTC za 42,8 mln USD po cenie 17 871 USD w okresie od 1 listopada do 21 grudnia 2022 roku.

Ten sam dokument mówi, że firma sprzedała około 704 BTC o wartości 11,8 miliona dolarów w dniu 22 grudnia. 24 grudnia MicroStrategy kupiła 810 BTC za 13,6 miliona dolarów po średniej cenie około 16 845 dolarów.

W chwili pisania tego tekstu firma posiada 132 500 BTC o wartości około 4,03 miliarda dolarów. Średnia cena, po której spółka kupiła monety to 30 397 dolarów.

Poprzednia inwestycja MicroStrategy w pierwotną kryptowalutę miała miejsce we wrześniu – firma kupiła 301 BTC o wartości 6 milionów dolarów.

Bitcoin jest notowany na poziomie 16 600 dolarów, według CoinGecko.

Przypomnijmy, że w listopadzie Saylor potwierdził, że MicroStrategy będzie dalej robiła zakupy zakupy cyfrowego złota, pomimo ciągłych spadków na rynku kryptowalut.

microstrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.