Binance ostrzega przed wyciekiem danych z 3Commas | Ostrzeżenie | CrypS.

Binance ostrzega przed wyciekiem danych z 3Commas

Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Bezpieczeństwo

Platforma tradingowa 3Commas padła ofiarą wycieku 10 000 kluczy API. Wszystkie osoby, które korzystają z nich w ramach usługi, powinni natychmiast je wyłączyć.


Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy Binance, powiedział, że ma “uzasadnioną pewność”, że doszło do wycieku kluczy API z platformy 3Commas. CZ potwierdził to, gdy w ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje dotyczące incydentu, do którego doszło w październiku.

Informacje podane przez Zhao potwierdził rzecznik firmy 3Commas. Przyznał on, że użytkownik konta @tier10k może mieć rację. W ten sposób odniósł się do wpisu na Twitterze, w którym napisano o wycieku kluczy API. 3Commas zaleca, aby natychmiast wyłączyć klucze API umieszczone na jej platformie.

Dochodzenie przeprowadzone w październiku przez 3Commas i upadłą już giełdę kryptowalutową FTX ujawniło, że klucze API zostały wykorzystane do przeprowadzenia nieautoryzowanych transakcji dla par handlowych DMG. Zespół 3Commas został powiadomiony o incydencie 20 października, gdy klucze API FTX podłączone do platformy zostały wykorzystane do przeprowadzenia takich transakcji.

3Commas potwierdza wyciek

Po wycieku firma 3Commas przekonywała, że klucze API nie zostały wykradzione z jej platformy, a prawdopodobnie zostały pozyskane od podmiotu zewnętrznego w ataku phishingowym lub hakerskim. Teraz rzecznik firmy potwierdził, że opublikowane dane były prawdziwe.

3Commas twierdzi, że podjęła natychmiastowe działania i zwróciła się z prośbą do Binance, Kucoin i innych giełd, aby wycofały wszystkie klucze, które były powiązane z jej platformą. Firma wyraziła również żal, że doszło do tak poważnego incydentu i zapowiedziała, że będzie w sposób transparentny informować o wszystkich ustaleniach dotyczących incydentu.

3Commas podkreśliło również, że nie znalazło dowodów na wyciek spowodowany czynnikami wewnętrznymi. Według słów rzecznika firmy, tylko niewielka liczba pracowników technicznych miała dostęp do infrastruktury, a od 16 listopada wdrożono działania, aby całkowicie go zablokować. Firma zapewniła, że wdrożyła nowe środki bezpieczeństwa i jest gotowa do pełnej współpracy z organami ścigania.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.