Bankman-Fried jako bohater bestselleru? "To będzie fikcja"

Bankman-Fried jako bohater bestselleru? “To będzie fikcja”

Redakcja
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Założyciel upadłej giełdy kryptowalut spotkał się podczas swojego aresztu domowego z pisarzem, który, jak uważają członkowie społeczności kryptowalutowej, ma zamiar napisać książkę lub scenariusz filmowy oparty na wydarzeniach związanych z FTX.


Sam Bankman-Fried został zatrzymany na Bahamach pod zarzutem oszustwa, ale później zwolniono go za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów i obecnie przebywa w areszcie domowym w domu swoich rodziców w Kalifornii.

Jak donoszą media, to właśnie tam amerykański autor i dziennikarz Michael Lewis, który napisał bestsellerową książkę “The Big Short”, spędził kilka godzin w towarzystwie byłego kryptowalutowego miliardera.

Przedstawiciele Lewisa mówili wcześniej, że upadek giełdy FTX może być godnym pretekstem do stworzenia kolejnego bestsellera. Ponadto autor dyskutował z Bankman-Friedem o możliwości napisania książki o historii FTX na długo przed jej fiaskiem.

Reakcje społeczności

Społeczność krypto zareagowała mieszanie na spotkanie byłego CEO FTX z bestsellerowym autorem. Niektórzy nazywali to absurdem i próbą ukrycia przestępców przez książkę. Entuzjasta kryptowalut Nic Carter zasugerował, że organy ścigania powinny również zbadać samego Lewisa, ponieważ pisarz uważnie śledził Bankmana-Friede’a przez sześć miesięcy i nie znalazł nic podejrzanego.

Sytuację skomentował nawet zwolennik inwestowania w złoto Peter Schiff. Kryptosceptyk uważa, że jeśli historia powstanie jedynie na podstawie słów Bankmana-Frieda, będzie fikcją. Schiff zasugerował zatem, że Lewis powinien porozmawiać z bardziej wiarygodnymi źródłami, aby dowiedzieć się, jak było naprawdę.

Jeden z użytkowników Twittera napisał, że gdyby powstał film na podstawie FTX, to byłby ciekawy do oglądania tylko wtedy, gdy Bankman-Fried wymieniłby kilka nazwisk i firm, po czym całkowicie zniknął.

Jednak nie wszyscy w społeczności są tak negatywnie nastawieni. Pomysł wykorzystania zysków z potencjalnego bestsellera do spłaty użytkowników FTX zyskuje na popularności. W listopadzie były prezes MicroStrategy Michael Saylor zasugerował, że historia FTX rzeczywiście może zainspirować filmowców do nakręcenia filmu podobnego do Wilka z Wall Street.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.