Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.01.2024]

Kurs kryptowalut 29.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 29 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Zaczęło się! ETF-y na bitcoina w Hongkongu już za miesiąc?

Gigant inwestycyjny z azjatyckiego rynku złożył przed weekendem wniosek o utworzenie ETF-a dla rynku spot bitcoina w Hongkongu. Za nim zamierza ponoć podążyć więcej firm. Wskazano także szacowany czas zatwierdzenia tego typu funduszy giełdowych przez lokalne władze, które (co istotne) są otwarte na instrumenty finansowe związane z kryptowalutami.

Czytaj więcej: Hongkong stawia na bitcoina! Lokalny regulator otrzymał pierwszy wniosek o spotowy ETF dla tej kryptowaluty

ETH w przeszłości zaliczał już takie spadki. Kurs etheru cofnie się poniżej 1000 USD?

Topowy analityk Benjamin Cowen nie wyklucza, że kurs ETH może jeszcze się cofnąć poniżej poziomu 1 tys. dolarów i wskazuje powody swoich prognoz. Jak zaznaczył, wiele może zależeć w tym przypadku od zachowania bitcoina na jego wykresie cenowym, jednakże w przypadku etheru pewna cykliczność pozostawia wciąż otwartą furtkę ku silnym spadkom.

Czytaj więcej: Ethereum spadnie jeszcze o 50%? Benjamin Cowen wskazuje historyczny powód

AI wskazała niewłaściwą osobę jako winnego napadu

Pewien 61-letni mieszkaniec Kalifornii trafił za kratkami po tym, jak “ustalono” przy pomocy sztucznej inteligencji, że był on jednym ze sprawców napadu na sklep z drogimi okularami. Mimo posiadania dość solidnego alibi, uznano, że należy osadzić go w areszcie karnym. Tam wyrządzono mu natomiast potworną krzywdę…

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja wsadziła do więzienia niewinnego człowieka. Niestety jej błąd wykryto zbyt późno

Szaleństwo w sieci Solana związane z airdropem WEN

Łowcy airdropów rzucili się na token, którego wolumen obrotu przegonił w ostatnim czasie Shiba Inu. Młoda “gwiazda” tego segmentu kryptowalut doprowadziła do tego, że na blockchainie Solany doszło do rekordowej ilości dziennie tworzonych adresów.

Czytaj więcej: W sieci Solany padł rekord rejestracji adresów! Wszystko przez airdrop tego tokena

Bitcoin będzie kluczowy w pracy AI

Ciekawe, czy gdy Satoshi Nakamoto wdrażał w życie pomysł uruchomienia sieci Bitcoina i oddania w ręce ludzkości zdecentralizowanej monety, która zapewniłaby niezależność od rządów, to spodziewał się, że postęp technologiczny i zupełnie nowe systemy finansowe będą w stanie idealnie sparować się z tą kryptowalutą.

Czytaj więcej: Bitcoin odegra kluczową rolę w tym sektorze – wskazuje były dyrektor Meta


Newsy z weekendu


Dlaczego tak wiele osób uważa, że BTC wróci do poziomu poniżej 20 tys. USD?

Aż 1/3 klientów Deutsche Banku twierdzi, że cena największej z kryptowalut spadnie jeszcze poniżej 20 tys. dolarów? Skąd jednak takie prognozy, skoro fundamenty BTC stają coraz silniejsze i wszystko wskazuje na powrót trendu zwyżkowego? Czyżby sianie negatywnej narracji miało na celu jak największe sprowadzenie kursu bitcoina w dół, by móc kupić jeszcze “po tanich cenach”?

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadnie poniżej 20 000 USD – wynika z badania jednego z największych banków świata

Kurs bitcoina fajnie zareagował na ogłoszenie Google

Wczoraj największej z kryptowalut udało się podnieść do poziomu 42 tys. dolarów za jedną monetę. Podejrzewa się, że jednym z czynników, który wpłynął na cenę króla kryptowalut, była informacja, że od dziś (tj. poniedziałku 29 stycznia) Google zezwoli na reklamy ETF-ów śledzących cenę spot tego aktywa. Byłby to w pewnym stopniu przełom biorąc pod uwagę kapryśny stosunek giganta mediów wobec reklamowania cyfrowych aktywów.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina rośnie. Czy powodem jest decyzja znanej firmy?

Największy na świecie wyciek danych osobowych

12 terabajtów danych, 26 miliardów rekordów – tyle wrażliwych informacji, które wyciekły poza określone platformy, okrył niedawno zespół badaczy z Cybernews. Wiele się słyszy o problemie phishingu, działaniu fałszywych kont, byleby tylko dobrać się do naszych środków poprzez stosowanie różnych podstępów. Źródło właśnie takich sytuacji często leży u podstaw w postaci wpadnięcia naszych wrażliwych danych w niepowołane ręce.

Czytaj więcej: Rekordowy wyciek danych, w tym z Telegrama i LinkedIna. Co należy wiedzieć?

Bitcoin wciąż lepszą inwestycją niż złoto czy obligacje

Ostatnie tygodnie są naprawdę dynamiczne w kwestii kursu bitcoina i widzimy wiele zmian na jego wykresie cenowym. Jedno jest pewne, król kryptowalut nadal zostawia daleko w tyle inne rynki pod względem bycia “safe haven”.

Czytaj więcej: Bitcoin wciąż przegania te aktywa pod względem rentowności inwestycji. Ostatnia korekta nic nie zmieniła

Twórcy słynnego SCAMu w końcu staną przed sądem

Można USA lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że władze tego kraju nie pieszczą się z oszustami, którzy budowali swoje fortuny na cudzej krzywdzie. Kolejny projekt, który okazał typową piramidą finansową, jakiś czas temu padł, a jego twórcy będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Czytaj więcej: Oszukali kryptowalutowych inwestorów na ponad 500 mln USD. Teraz grozi im 20-letnia odsiadka

Sztuczna inteligencja zagraża już także pracownikom fizycznym

Do tej pory o utratę pracy w następstwie bycia zastąpionym przez AI obawiały się w głównej mierze osoby parające się zawodami umysłowymi, sporządzające różne analizy, raporty, odpowiadające za porządek w administracji, ale i także postacie z branży kreatywnej (m.in. redaktorzy). Okazuje się jednak, że sztuczna inteligencja jednak może niebawem pozbawić pracy ludzi pracujących w sektorze transportowym.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja wkurzyła kolejną grupę zawodową. Nie zgadniesz jednak którą!

Kurs kryptowalut 29.01.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.