Kurs bitcoina rośnie. Czy powodem jest decyzja znanej firmy? | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina rośnie. Czy powodem jest decyzja znanej firmy?

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Reklamy promujące ETF-y bitcoina mogą pojawić się w Google już w poniedziałek. Czy to dlatego kurs bitcoina rośnie?


  • Pod koniec 2023 r. Google ogłosiło, że zliberalizuje swoje zasady dot. promowania kryptowalut. Chodziło o możliwość reklamowania ETF-ów BTC.
  • Już w poniedziałek firma ma zaktualizować swoje zasady zezwalające na reklamowanie kryptowalutowych produktów.

ETF-y BTC znów napędzają wzrosty?

W poniedziałek Google ma zaktualizować swoje zasady zezwalające na reklamowanie niektórych produktów kryptowalutowych. W praktyce chodzi o ETF-y. Będzie to następstwem ogłoszenia z 29 stycznia. Wtedy to gigant, który stoi za topową wyszukiwarką świata, ogłosił, że zliberalizuje swoje zasady dot. promowania kryptowalut. Był to krok w stronę „reklamodawców oferujących Cryptocurrency Coin Trust oferowanych w Stanach Zjednoczonych”.

Możliwe będzie promowanie „produktów finansowych umożliwiających inwestorom obrót udziałami w funduszach powierniczych posiadających duże zasoby waluty cyfrowej”.

To o wiele ważniejsze wydarzenie niż wielu może sądzić. Według najnowszych danych od DemandSage, Google przetwarza aż 8,55 miliarda wyszukiwań dziennie. Oznacza to, że miliony potencjalnych inwestorów będzie mogło zobaczyć googlowe reklamy ETF-ów.

Kurs bitcoina rośnie

Nie wiadomo, czy w odpowiedzi na powyższe oczekiwania, czy po prostu w naturalny sposób, kurs bitcoina rośnie. Dziś 1 BTC kosztuje już 42 400 USD, co oznacza skok ceny o 2% w skali tygodnia i 1,6% w ciągu doby.

Straty nadrabia też ether. Za 1 ETH należy dziś zapłacić 2288 USD, co przekłada  się na 1% skoku kursu od wczoraj. Jeżeli ktoś zainwestował w kryptowalutę Ethereum 7 dni temu, dziś jest jednak nadal „w plecy”, o 7%.

Jak zaś przekłada się to na nastroje? Nadal panuje pewna niepewność. Indeks strachu i chciwości pokazuje neutralne podejście inwestorów do BTC.

Możliwe, że obecne wzrosty to jednak nie efekt działań Google, ale naturalne odbicie po spadkach. Do tego w przyszłym tygodniu Fed ma podjąć decyzję w sprawie stóp procentowych. Jeżeli pozostawi je na stałym poziomie (to najbardziej realny scenariusz), nic wielkiego się nie wydarzy. Z posiedzenia na posiedzenie rosną jednak szanse na obniżki.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.