Ethereum spadnie jeszcze o 50%? Benjamin Cowen wskazuje historyczny powód | Wiadomości | CrypS.

Ethereum spadnie jeszcze o 50%? Benjamin Cowen wskazuje historyczny powód

Karolina Kropopek

Znany analityk kryptowalut – Benjamin Cowen – ostrzega przed tym, iż cena etheru mogłaby zanurkować o ponad 50% od obecnych poziomów. Ekspert ten omówił niedawno kilka kluczowych aspektów dot. ETH.


  • Ethereum historycznie podążało za wzorcem tworzenia dołków, a następnie wyższych dołków, zanim ostatecznie się załamało,
  • Według Benjamina Cowena przyszły kierunek ETH jest ściśle związany z jego wynikami w stosunku do BTC,
  • Analityk ten spekuluje, że ETH prawdopodobnie przetestuje swoje poprzednie minima poniżej 1 000 USD.

Ethereum zagrożone silną korektą

W swoim najnowszym nagraniu udostępnionym na YouTube dot. rynku kryptowalut znany ekspert rynkowy – Benjamin Cowen – zaznaczył, iż druga co do wielkości wirtualna waluta historycznie często testuje integralność swoich głównych dołków w cyklu. Podkreślił obok, że zdarza się to dwa razy, zanim ether przejdzie do fazy hossy.

Cytowany analityk wskazał na ponowne testy dołków cyklu w 2015 r., 2016 r., a także 2020 r. Idąc dalej, uznał, iż w obecnej sytuacji kolejny dołek nie został jeszcze ponownie przetestowany.

Załamanie na wirtualnej walucie przynależnej do Ethereum ma nastąpić, gdy kryptowaluta ta najpierw załamie się w parze do bitcoina (BTC). Spekuluje on, iż nastąpi to w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Myślę więc, że w pewnym momencie Ethereum przetestuje integralność tego dołka, spadając z powrotem poniżej 1 000 USD. Ale historia sugerowałaby również, że nie przetestuje go, dopóki ETH/BTC się nie załamie. Historia sugeruje również, że ETH/BTC prawdopodobnie nie załamie się w styczniu, ponieważ zwykle styczeń jest dobrym miesiącem dla Ethereum.

– zauważył Benjamin Cowen.

Oczywiście analityk ten nie wyklucza, że może minąć trochę czasu, zanim przedstawiony przez niego scenariusz się rozegra. Ponadto zaznacza on, iż ether odnotuje powolny spadek, a nawet dozna po drodze jednego znaczącego impulsu w górę.

Złożoność dynamiki rynku

Benjamin Cowen przypomniał, że cyfrowe aktywa bywają zmienne, a przedstawione przez niego prognozy nie są pewne. Dużą uwagę zwrócił on na potencjalny wpływ ruchów BTC na drugą co do wielkości kryptowalutę. Analityk ten uznał, iż każde znaczące wybicie ETH jest zależne od tego, czy bitcoin wcześniej doświadczył ożywienia.

Oprócz tego kurs ethera może zareagować także na potencjalne zatwierdzenie bądź odrzucenie wniosku o ETF spot na Ethereum przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Aktualnie druga co do wielkości kryptowaluta handluje powyżej 2,2 tys. dol. za monetę. Od ATH w wysokości 4,8 tys. dol. dzieli ją ponad 54%. W obecnym roku doznała ona wzrostu powyżej 2,6 tys. dol. W ostatnich tygodniach doświadczyła jednak widocznego spadku wartości.

wykres-eth
Wykres ETH. Zakres wieloletni. Źródło: tradingview.comreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.