Bitcoin odegra kluczową rolę w tym sektorze - wskazuje były dyrektor Meta | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin odegra kluczową rolę w tym sektorze – wskazuje były dyrektor Meta

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

David Marcus, były dyrektor Mety, prognozuje, że bitcoin może wkrótce stać się podstawową walutą AI. Czy więc kryptowaluty połączą siły ze sztuczną inteligencją?


  • Marcus uważa, że BTC znajdzie nowe zastosowanie: na rynku sztucznej inteligencji,
  • Jego zdaniem sieć Bitcoin może być wykorzystywana przez agentów AI,
  • Pomysł nie jest jednak nowy, wcześniej podobne rozwiązanie sugerował znany biznesmen.

David Marcus mówi o przyszłości BTC

David Marcus, były dyrektor Mety, który był odpowiedzialny za librę, cyfrową walutę firmy, jest zdania, że bitcoin może stać się domyślnym środkiem wymiany dla agentów AI. A dokładniej: menadżer zakłada, że to najmniejsza część BTC, „sats” (skrót od satoshi), będzie stosowana właśnie jako taka jednostka płatnicza.

W tej wizji agenci AI, zaprogramowani do wykonywania zautomatyzowanych zadań, mogliby używać satsów w transakcjach w czasie rzeczywistym, wykorzystując zdecentralizowany i międzynarodowy charakter kryptowaluty. Transakcje te byłyby rozliczane w czasie rzeczywistym w sieci Lightning Network, która jest warstwą drugą głównego blockchaina BTC, umożliwiającą szybsze i tańsze płatności.

Wszystko powyższe brzmi co najmniej intrygująco, bowiem oznaczałoby, że fuzja sztucznej inteligencji i bitcoina mogłaby doprowadzić do rozpoczęcia nowej ery zautomatyzowanych transakcji finansowych. Agenci sztucznej inteligencji obsługiwaliby mikrotransakcje, w razie potrzeby konwertując je na waluty fiducjarne w zamian za minimalne opłaty.

Pomysł jest świetny!

Pomysł, aby agenci AI używali bitcoina jako rodzimej waluty, nie jest jednak ani nowy, ani stricte autorstwa Marcusa. W podobnym kierunku chciał podążyć Joe Lonsdale, współzałożyciel technologicznego giganta Palantir. Nie dawno napisał w social mediach:

Istnieje jeden typ nabywcy bitcoinów, który może być bardzo ważny – agenci sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja będzie używać kryptowalut.

I faktycznie fuzja AI i bitcoina brzmi jak coś fascynującego. Pytanie, czy pomysł ten zostanie zastosowany i wdrożony w życie?

Pamiętajmy też, że na rynku są rozwiązania, które cechują się większą przepustowością i skalowalnością niż sieć Bitcoin. Przykładem może być Ethereum. Nie zmienia to jednak ogólnej wizji – połączenia świata AI z blockchainem.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.