W sieci Solany padł rekord rejestracji adresów! Wszystko przez airdrop tego tokena | Wiadomości | CrypS.

W sieci Solany padł rekord rejestracji adresów! Wszystko przez airdrop tego tokena

Jacek Walewski

Memecoin oparty na Solanie zdrożał w krótkim czasie o 30%. Przewyższył też pod względem obrotów shiba inu. Jak to możliwe? 


  • Rodzina memecoinów ma nowego członka – jest nim token WEN,
  • Airdrop tej kryptowaluty jest jednak tylko testem projektu DeFi Jupiter. Mimo tego memecoin zaczął żyć własnym życiem.

WEN, czyli memecoin, który chce wyrwać diadem księcia shiba inu

Mowa o memecoinie wen (WEN), który jest oparty na Solanie. Coin może pochwalić się skokiem dziennego obrotu o 42,64%. Do tego doszedł skok ceny do 0,00017 USD (teraz cena wynosi 0,00015 USD). Przewyższył też pod względem obrotów shiba inu.

Wszystko dzieje się jednak w szczególnych warunkach – czasie nudy na rynku memicznych kryptowalut. Dogecoin (DOGE) może pochwalić się nadal kapitalizacją na poziomie nieco ponad 11 miliardów USD, ale od wczoraj potaniał o 2%. Bonk (BONK) stracił podobny procent wartości, a shiba inu 1,9% ceny.

Wen wykorzystał więc okazję, gdy jego kuzynostwo przynudza na imprezie. Wszedł na stół i zatańczył kankana. Wymowne są też 24-godzinne wolumeny obrotu – w przypadku WEN przekroczyły poziom 120 milionów USD.

Solana tętni życie

Na wszystko trzeba spojrzeć jeszcze z innej strony – rozwoju Solany. Na początku tego miesiąca w tej sieci odnotowano najwyższy wolumen transakcji od października 2022 roku. Z kolei wczoraj w blockchainie zarejestrowano największy w historii poziom powstawania nowych adresów.

Nie chodzi jednak o faktyczną adopcję, ale pewną sztuczkę. WEN jest ostatnio rozsyłany do ponad miliona użytkowników Solany. I stąd wzięła się owa nadaktywność. Memecoin trafił na portfele użytkowników projektu DeFi, zdecentralizowanej giełdy (DEX) – Jupiter. To swoisty test dla tej platformy przed zaplanowanym airdropem tokena JUP, który odbędzie się w tę środę. Pierwszy zrzut JUP będzie ograniczony do 955 000 kwalifikujących się do niego użytkowników.

Założyciel Jupitera, Meow, opisał całą powyższą idee w czwartek. Napisał wiersz zatytułowany „List miłosny do braci Wen”, który następnie połączony z NFT za pośrednictwem nowego standardu tokenów zwanego jako Wen New Standard (WNS). NFT został następnie podzielony na 1 bilion tokenów WEN i tak właśnie powstał bohater zbiorowy tego tekstu.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.