Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.10.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.10.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
podsumowanie 28.10.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 26 października


Spis treści:


Telegram uruchomił rynek do sprzedaży nazw kont

Zespół komunikatora Telegram uruchomił rynek Fragment, na którym można sprzedawać identyfikatory kont. Póki co najdroższa nazwa, @bank, wyceniona jest na 63 000 TON. Zgodnie z kursem wymiany na CoinMarketCap, to ponad 100 000 dolarów.

Czytaj więcej: Telegram uruchomił rynek do sprzedaży nazw kont


Core Scientific stoi na skraju bankructwa

Publiczna firma górnicza Core Scientific może ostatecznie wyczerpać rezerwy gotówki i ekwiwalentów pieniężnych do końca roku. Firma ma obecnie w bilansie 26,6 mln dolarów i 24 BTC (~ 495 000 USD). 30 września rezerwy wynosiły jeszcze 29,5 mln dolarów i 1051 BTC.

Problemy z płynnością wynikały z przedłużającego się spadku ceny bitcoina, rosnących kosztów energii, rosnącego hash rate oraz zaangażowania w postępowanie upadłościowe platformy kryptolandingowej Celsius Network.

Czytaj więcej: Core Scientific stoi na skraju bankructwa


Automat do sprzedaży NFT przyjedzie na londyńską imprezę NFT.London

MyNFT zaprezentuje swój pierwszy w historii fizyczny automat do sprzedaży niewymiennych tokenów (NFT) już podczas tegorocznego wydarzenia NFT.London zaplanowanego na 2-4 listopada. Wpływy zostaną przekazane na cele charytatywne.

Czytaj więcej: Automat do sprzedaży NFT przyjedzie na londyńską imprezę NFT.London


Twórcy Filecoin uruchamiają sieć Saturn

Twórcy zdecentralizowanej platformy Filecoin uruchomili sieć dostarczania treści Saturn. Nowy produkt skierowany jest do segmentu aplikacji DeFi i ma zapewnić wysoką wydajność oraz zmniejszyć wymagania sprzętowe uczestników sieci. Przedstawiciele Protocol Labs podkreślili, że Saturn będzie uzupełnieniem dla warstwy pamięci masowej opartej na Filecoinie. –> źródło: The Block


Google wprowadza usługę w chmurze dla programistów Web3

Google zaprezentował usługę zorientowaną na Web3, która ma uprościć wdrażanie węzłów. Pierwszym wspieranym blockchainem jest Ethereum. Na stronie produktu możemy przeczytać:

Blockchain Node Engine to usługa w pełni zarządzana. Dzięki temu nie musisz się martwić o jego dostępność.


Huobi zaprzestanie wsparcia dla HUSD i przeniesie aktywa użytkowników do USDT

Giełda kryptowalut Huobi zaprzestanie wsparcia dla HUSD poprzez jego delisting. Informację o tym podano na stronie internetowej firmy.

W ramach naszych bieżących wysiłków na rzecz zdrowego rozwoju ekosystemu blockchain, Huobi Global zamknie opcję handlową HUSD i usunie aktywo z notowań.


FTX pracuje nad własnym stablecoinem

Szef FTX Sam Bankman-Fried powiedział w wywiadzie dla The Big Whale, że giełda kryptowalut pracuje nad własnym stablecoinem.

podsumowanie 28.10.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.