Core Scientific stoi na skraju bankructwa | Wiadomości | CrypS.

Core Scientific stoi na skraju bankructwa

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

Publiczna firma górnicza Core Scientific może ostatecznie wyczerpać rezerwy gotówki i ekwiwalentów pieniężnych do końca roku. Są to informacje zawarte w raportach do SEC.


Firma ma obecnie w bilansie 26,6 mln dolarów i 24 BTC (~ 495 000 USD). 30 września rezerwy wynosiły jeszcze 29,5 mln dolarów i 1051 BTC.

Problemy z płynnością wynikały z przedłużającego się spadku ceny bitcoina, rosnących kosztów energii, rosnącego hash rate oraz zaangażowania w postępowanie upadłościowe platformy kryptolandingowej Celsius Network.

Ta ostatnia ma zaległy dług w wysokości 5,4 mln dolarów wobec firmy. Core Scientific powiedział, że dotyczyło to niezapłaconych usług za sprzęt hostingowy. Firma była partnerem w programie inwestycyjnym platformy o wartości 200 mln USD związanym z górnictwem.

Core Scientific ostrzegł SEC, że nie wywiąże się ze swoich zobowiązań na przełomie października i listopada, w tym z płatności za sprzęt.

Firma bada możliwości rozwiązania tej sytuacji. Najwyższe kierownictwo rozważa pozyskanie dodatkowego kapitału lub restrukturyzację.

Core Scientific mógłby wprowadzić do obrotu akcje lub obligacje, odroczyć wydatki kapitałowe i sprzedać aktywa. Spółka nie wykluczyła złożenia wniosku o upadłość w celu ochrony przed wierzycielami.

Dla przypomnienia, branża stanęła w obliczu pierwszego poważnego bankructwa we wrześniu. Wówczas Compute North złożył wniosek o upadłość. Niektóre firmy jak Stronghold czy Argo Blockchain optymalizują koszty i sprzedają sprzęt.

W tym samym miesiącu dostawca usług górniczych Bitdeer stworzył fundusz o wartości 250 milionów dolarów, aby odkupić aktywa od “kłopotliwych” firm z branży. Następnie podobne inicjatywy podjęły Binance i Grayscale.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.