Telegram uruchomił rynek do sprzedaży nazw kont | Wiadomości | CrypS.

Telegram uruchomił rynek do sprzedaży nazw kont

Redakcja
telegram

Zespół komunikatora Telegram uruchomił rynek Fragment, na którym można sprzedawać identyfikatory kont.


Założyciel Telegrama – Pavel Durov napisał w komunikacie prasowym.

Aukcje na najcenniejsze nazwy użytkowników już się rozpoczęły, można to sprawdzić. Za kilka dni damy też użytkownikom możliwość sprzedaży istniejących nazw na Fragment.

Na zrzucie ekranu poniżej widać, że najdroższa nazwa, @bank, wyceniona jest na 63 000 TON. Zgodnie z kursem wymiany na CoinMarketCap, to ponad 100 000 dolarów.

nazwy telegram

Durov dodał:

Po raz pierwszy w historii mediów społecznościowych powstał uczciwy, przejrzysty rynek nazw użytkowników. Wreszcie, ludzie będą mieli własność swoich adresów mediów społecznościowych, chronionych przez niezmienny rejestr zdecentralizowanej sieci.

Założyciel Telegrama zapowiedział uruchomienie rynku w sierpniu. Wówczas mówił, że na nowej platformie właściciele nazw będą mogli przenieść ich własność w bezpiecznych transakcjach blockchain poprzez „inteligentne kontrakty podobne do NFT”. Twórca komunikatora dodał:

Inne elementy ekosystemu Telegram, w tym kanały, naklejki czy emoji, również mogą stać się częścią tego rynku w późniejszym czasie.

Zamknięcie Telegram Open Network (TON)

Przypomnijmy, że w maju 2020 roku Durov ogłosił zamknięcie projektu Telegram Open Network (TON) ze względu na spór sądowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz zakaz dystrybucji tokenów.

Po zamknięciu TON kilka niezależnych zespołów kontynuowało prace nad blockchainem w oparciu o kod projektu. Należą do nich Free TON (przemianowany na Everscale), chiński projekt TON Community oraz NewTON.

Ten ostatni w maju 2020 roku uruchomił sieć testową NewTON Blockchain. W sierpniu 2021 roku zespół TON przeniósł domenę ton.org i repozytorium GitHub do projektu, który zmienił nazwę na The Open Network. W grudniu Durov publicznie poparł twórców sieci.

telegramreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.