Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.06.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 28.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 28 czerwca 2023 roku


Spis treści:


Benjamin Cowen wskazuje niebezpieczeństwo wobec jednego altcoina

Założyciel firmy Into The Cryptoverse oraz ceniony w środowisku analityk kryptowalut – Benjamin Cowen – podzielił się swoją obserwacją odnośnie zależności kursu topowego altcoina względem BTC. Wskazując na jego obecny poziom cenowy i odnosząc się do poprzednich cykli, ostrzegł o zbliżającym się niebezpieczeństwie znalezienia się tego tokena pod silną presją korekty dolnej. A ta kryptowaluta w ostatnim czasie w końcu zaczęła sobie dobrze radzić.

Czytaj więcej: Ceniony analityk zapowiada totalny krach czołowego altcoina

Następna giełda zaostrza swoje wymogi KYC

W miarę zwiększającej się presji regulacyjnej odnośnie rynku cyfrowych aktywów, kolejne scentralizowane platformy do handlu tą klasą aktywów dostosowują się do obowiązujących wymogów. Jednym z nich jest bardzo obszerna i rzetelna weryfikacja tożsamości użytkowników, którzy zamierzają korzystać z usług CEXów. W maju giełda ByBit znacznie zwiększyła swoje wymogi pod tym kątem, a teraz do niej dołączyła jedna z najpopularniejszych platform na świecie.

Czytaj więcej: Topowa giełda kryptowalut wprowadza obowiązkowe KYC

Fidelity na dniach złoży wniosek o ETF na bitcoinie?

Zapoczątkowany przed dwoma tygodniami przez BlackRock wyścig o to, który gigant rynku inwestycji jako pierwszy otrzyma zgodę SEC na utworzenie własnego funduszu giełdowego bitcoin spot ETF, ożywił nadzieję wielu graczy, że tym razem Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu się ugnie i będziemy świadkami historycznego przełomu w historii kryptowalut. Ostatnio wielokrotnie docierały do nas doniesienia na temat podmiotów, które złożyły analogiczne wnioski. Teraz do gry ma wejść ponoć prawdziwy gigant – Fidelity.

Czytaj więcej: Seria wniosków o Bitcoin ETF trwa. Do gry wchodzi gigant na miarę BlackRock

Rekordowy napływ BTC na giełdy ze strony górników

Górnicy Bitcoina wysłali na giełdy w krótkim czasie ogromne ilości tej kryptowaluty, aczkolwiek absolutnie nie zachwiało to kursem w żadną ze stron. Sprawa jest dosyć podejrzana, bowiem wygląda to tak, jakby ktoś od razu skupował pojawiające się na rynku aktywa. Gdy osoby parające się miningiem przenoszą w dużych ilościach swoje BTC na giełdy, można to oznaczać dwie rzeczy.

Czytaj więcej: Górnicy BTC wykonują ruch, który może sugerować nadejście nowej hossy

Czarne chmury nad TUSD. Niepewna przyszłość stablecoina

Cieszący się dotąd dużym zainteresowaniem inwestorów stablecoin TrueUSD (TUSD) przechodzi bardzo burzliwy okres. Wokół tego aktywa rozchodzi się w społeczności wiele pogłosek na temat tego, kto tak naprawdę stoi za projektem. Wskazuje się tutaj na jednego z najpopularniejszych przedsiębiorców w branży, aczkolwiek emitent kryptowaluty stanowczo temu zaprzecza. Temat przejrzystości TUSD jest skomplikowany. Bardzo wątpliwa okazuje się również kwestia jego rezerw. Co więcej, negatywne nastroje w jego ekosystemie doprowadziły również do jego od kursu innego stablecoina.

Czytaj więcej: Stablecoin wspierany przez Binance ma poważne kłopoty

Token dla twitterowych twórców zalicza dziwny lot

Powstała nowa kryptowaluta – $L – której inspiracją jest pewien wpis na Twitterze autorstwa Elona Muska. Tak, zaczyna się już nieźle, tzn. śmiesznie. Jest ona nawiązaniem do ulubionej postaci miliardera z serialu anime Death Note. Teraz ogłoszono, że wszyscy użytkownicy platformy, którą w zeszłym roku kupił Musk, posiadający zweryfikowany profil subskrybenta Twitter Blue mogą zapisać się airdrop tego tokena. Sprawa jest o tyle dziwna, bowiem za całą inicjatywą stoi postać, która w społeczności cyfrowych aktywów jest znana z niezbyt dobrej strony.

Czytaj więcej: Ten memecoin jest typowany przez Arthura Hayes’a jako konkurencja dla Shiba Inu. W przedsprzedaży skoczył o 7500%

Revolut oferuje 15 euro za zaliczenie nowego testu dot. kryptowalut

Topowa aplikacja finansowa po raz kolejny robi ukłon w stronę społeczności kryptowalut, a przy okazji i edukuje swoich użytkowników z zakresu cyfrowych aktywów oraz stojącej za nimi technologii blockchain. Tym razem w kooperacji z Algorand pojawiły się dwie lekcje odnośnie działania tego ekosystemu. Użytkownicy, którzy poprawnie rozwiążą serię quizów skupiającego się na rynku kryptowalut, mogą otrzymać nagrodę wartości 15 euro. Dlaczego by nie spróbować, jak nic nas to nie kosztuje.

Czytaj więcej: Revolut łączy siły z Algorand i udostępnia kolejny kurs ”Learn & Earn”

Mastercard testuje tokenizowane depozyty bankowe

Lider rynku kart płatniczych pracuje nad specjalną platformę o nazwie Multi-Token Network (MTN). Już niebawem ruszają jej pierwsze testy w Wielkiej Brytanii w celu zbadania środowiska tokenizowanych depozytów bankowych. To udziału w badaniach zaproszono wiele kluczowych instytucji finansowych. Jak zapowiedział już dyrektor generalny Mastercard, następnym etapem testów będą stablecoiny oraz cyfrowe waluty banków centralnych.

Źródło: Coindesk

Zhańbiony makler musi zapłacić kolosalną karę za kryptowalutowe oszustwa

Amerykańska Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC) poinformowała o zapadnięciu wyroku sądowego, który skazuje Michaela Ackermana za karę grzywny 54 mln dolarów za prowadzenie oszukańczego programu kryptowalutowego. Ponadto zostanie na niego nałożony dożywotni zakaz poruszania się po rynkach kontrolowanych przez CFTC. W 2020 roku przedsiębiorcę oskarżono o celowe wprowadzenie w błąd około 150 inwestorów. Były makler składał fałszywe obietnice ”nadzwyczajnych zwrotów” pieniężnych do 15% za udział w jego piramidzie finansowej. Udało mu się łącznie wyłudzić 33 miliony dolarów.

MicroStrategy ponownie ruszyło na zakupy bitcoina

Największy na świecie korporacyjny HODLer pierwszej kryptowaluty – MicroStrategy – po raz kolejny zaznacza swoje bycze nastawienie do jej przyszłości. Założona przez Michaela Saylora firma dokupiła tym razem 12 333 BTC za 347 mln dolarów, po średniej cenie 28 136 USD za sztukę. Na dany moment przedsiębiorstwo kontroluje około 0,726% całkowitej dostępnej podaż tego aktywa.

Źródło: Bitcoin Magazine

Kursy kryptowalut 28.06.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.