Stablecoin wspierany przez Binance ma poważne kłopoty | Wiadomości | CrypS.

Stablecoin wspierany przez Binance ma poważne kłopoty

trueusd

Na rynku kryptowalut nadal czuć spory optymizm. Tyle że za rogiem czai się straszna zmora. Chodzi o stablecoina TrueUSD (TUSD), który w ciągu ostatnich kilku godzin stracił powiązanie z dolarem amerykańskim. Powodem są najpewniej informacje dot. PrimeTrust i rezerw projektu.


TrueUSD ma problemy

Bądźmy jednak szczerzy: TrueUSD od dłuższego czasu jest krytykowany za brak przejrzystości. Sytuację poprawiło trochę wsparcie ze strony Binance (stablecoin jest notowany na tej największej na świecie giełdzie). Widać jednak, że to za mało.

Po pierwsze, na rynku co jakiś czas powracają spekulacje, że założyciel Tron, Justin Sun, jest właścicielem TrueUSD. Emitent coina, firma Techteryx, temu zaprzecza i zagroziła nawet pozwem o zniesławienie przeciwko tym, którzy będą publicznie sugerować coś takiego. To jednak nie jakiś wielki problem. Gorzej robi się, gdy przyjrzymy się projektowi dokładniej.

Stablecoin ma mieć ponoć problemy z rezerwami. Co gorsza audytowała je firma, która wcześniej robiła to samo w przypadku… FTX. Trudno uznać to za dobrą rekomendację…

Zaufanie do takiego “obgadywanego” projektu spada. W efekcie w ostatnim czasie za TUSD (w parze z USDT) płacono na Binance.US już mniej niż 1 USDT. To o tyle absurdalne, że mowa o stablecoinie, czyli kryptowalucie, która powinna “trzymać wartość”.

Do tego dochodzi kwestia tego, kto stoi za TUSD. W zeszłym tygodniu oficjalni emitenci stablecoina starali się odciąć od depozytariusza projektu, Prime Trust, która to firma ma pewne problemy (o tym poniżej). 23 czerwca wysłali jednak wiadomość e-mail z informacją, że mennica i wykup w ramach projektu zostały wstrzymane właśnie z powodu problemów Prime Trust. Powiązanie pomiędzy projektami jednak, jak widać, jest.

Samo Prime Trust ma niemałe problemy już od 2021 roku. Jest winne swoim klientom 85 670 000 USD w walucie fiducjarnej, ale ma tylko 2 904 000 USD. W kryptowalutach powiernik jest winien swoim klientom 69 509 000 USD, ma zaś tylko 68 648 000 USD.

Problemy z wykupieniem

Kolejnym ostrzeżeniem jest rzekoma niemożność wykupienia TUSD. Jak w swoim poście podał Adam Cochran, niektórzy próbowali wykupić token i zamiast tego odzyskać swoje coiny z powrotem w łańcuchu. Kilku, którym udało się wymienić swoje tokeny, twierdzi, że zamiast zwrotu USD, wysłano im USDT na Binance.

 

trueusdreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.