Ceniony analityk zapowiada totalny krach czołowego altcoina | Wiadomości | CrypS.

Ceniony analityk zapowiada totalny krach czołowego altcoina

Redaktor: Albert Czajkowski
krach-altcoin-kryptowaluty

Zdaniem założyciela Into The Cryptoverse – Benjamina Cowena – kryptowaluta przynależna do ekosystemu Cardano może stracić jeszcze połowę wartości. Swoją niedźwiedzią prognozę oparł on na analizie technicznej i danych historycznych z poprzednich cykli.


Popularny analityk wysłał ostrzeżenie dla swoich obserwatorów za pośrednictwem Twittera. Dotyczyło ono możliwości spadku kursu Cardano (ADA) aż o 50%. W jego opinii rynek altcoinów może okazać się bezlitosny. 

Kryptowaluta ADA zagrożona spadkiem

Z analizy przeprowadzonej przez Benjamina Cowena wynika, że kurs wirtualnej waluty ADA w stosunku do bitcoina (BTC), wynosi 900 satoshi. Poziom ten zbliżył się do tego sprzed 4 lat. Wówczas to altcoin ten zaczął doświadczać mocnych spadków. 

Zakładając, iż historia może się powtórzyć, ekspert ten uznał, że potencjalne osłabienie na wykresie ADA pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni. W jego opinii cena tej kryptowaluty w stosunku do BTC może spaść w wyznaczonym czasie do 400 satoshi.

Benjamin Cowen nakreślił linię trendu, rozpoczynając od dołka z 2018 r. Według jego prognozy istnieje prawdopodobieństwo, że kurs ADA/BTC osunie się do poziomów widzianych po raz ostatni w 2019 r. 

Choć ekspert ten zajmuje się głównie analizą wykresów altcoinów w odniesieniu do ceny BTC, podkreślił, iż jest równie sceptycznie nastawiony do wartości ADA w USD. 

Cardano z kluczowymi postępami w sieci

Kurs ADA znacznie osłabł w obecnym roku. Ma to związek m.in. z tym że kryptowaluta ta została wymieniona przez amerykańskiego regulatora, jako papier wartościowy, w pozwach przeciwko Binance i Coinbase.

Mimo spadku cenowego sieć Cardano doznała wzrostu pod względem ilości aktywnych użytkowników w ostatni czasie. Pod tym względem powróciła ona do poziomów widzianych po raz ostatni w lutym tego roku.

Co więcej, Cardano osiągnęło progres w sektorze zdecentralizowanych finansów. Całkowita wartość kryptowaluty ADA zablokowana w DeFi dotarła niedawno do 157 mln dolarów. Czy prognoza Cowena finalnie się sprawdzi i token ADA dostanie dotknięty silną korektą dolną? Przekonamy się za kilka tygodni.

krach-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.